18:20 19 جولای 2018
جنرال دوستم

کشورهای غربی خواستار تحقیق در باره برخورد جنرال دوستم با احمد ایشچی شده‌اند

© Photo / دفتر مطبوعاتی معاون اول
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30

اسپوتنیک، کابل: کشورهای عضو اتحادیه اروپا، استرالیا، کانادا و ناروی خواستار انجام تحقیقات رسمی در باره چگونگی برخورد جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری با احمد ایشچی از اعضای سابق حزب جنبش ملی مربوط به آقای دوستم شده‌اند.

دفتر نمایندگی سیاسی اتحادیه اروپا در کابل، در اعلامیه‌ای از احتمال نقض حقوق بشر در نتیجه برخورد جنرال دوستم با احمد ایشچی خبر داده‌اند.

این اتحادیه همچنین تاکید کرده که کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا و ناروی از تمام شهروندان افغانستان می‌خواهند تا به منظور ترویج صلح و دموکراسی مبتنی‌بر احترام کامل به قانون توسط همه‌ی شهروندان بدون درنظرداشت موقف و جایگاه اجتماعی کار کنند.

نزدیک به دو هفته پیش برخی از رسانه‌های داخلی و خارجی گزارش دادند که جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری، احمد ایشچی از اعضای پیشین جنبش ملی و از رقیبان سیاسی آقای دوستم،‌ توسط معاون اول در یک مسابقه بزکشی مورد لت و کوب قرار گرفته و زندانی شده است. اما سخنگوی آقای دوستم این گزارش‌ها را رد کرده گفته بود که آقای ایشچی بدلیل ارتباط با طالبان از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و زندانی شده است.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک