14:55 16 جولای 2018
اعلامیه وزارت امور داخله در پیوند به توزیع تذکره های کتابچه‌یی

اعلامیه وزارت امور داخله در پیوند به توزیع تذکره های کتابچه‌یی

© Wikipedia/ Umiami91
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
130

وزارت امورداخله جمهوری اسلامی افغانستان با رد شایعاتی مبنی بر این که تذکره کتابچه یی جایگزین تذکره الکترونیکی می گردد، به شهروندان افغانستان اطمینان می دهد که موضوع تذکره های کتابچه‌یی ربطی به توزیع تذکره های الکترونیکی ندارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از سایت رسمی وزارت امور داخله، ریاست ثبت احوال نفوس وزارت امورداخله پیرامون طرح پیشنهادی مبنی بر جاگزین شدن تذکره های کتابچه یی به تذکره های ورقی داشته است که به نظر می رسد از این بحث ها استنباط نادرست صورت گرفته است.

طبق طرح ریاست ثبت احوال نفوس وزارت امور داخله، جایگزین تذکره کتابچه یی با تذکره ورقی، با هدف جلوگیری از جعل و تزویر و ایجاد سهولت های بیشتر به شهروندان کشور صورت می گیرد که تذکره های کتابچه‌یی جدید به سه زبان دری، پشتو و انگلیسی می باشد که از سیستم ایمنی برای جلوگیری از جعل نیز برخوردار است.

در صورتی که طرح پیشنهادی اداره ثبت احوال نفوس وزارت امورداخله، مورد تصویب جلسه کابینه حکومت قرار گیرد، تذکره های کتابچه‌یی از سوی مطبعه دولتی صکوک، بدون هزینه های اضافی چاپ و در اختیار شهروندان قرار داده می شود و این موضوع ربطی به تذکره های الکترونیکی ندارد.

مرتبط:

وزارت داخله: سیستم بایومتریک کاملا محافظت شده است
3.5 میلیارد افغانی از قراردادهای پرداخت نشده وزارت داخله پرداخته می‌شود
افزایش شمار ماموران پولیس زن، اولویت‌ کاری وزارت داخله
تغییرات جدید در وزارت امور داخله
سخنگوی وزارت داخله: دفتر طالبان در قطر مسدود شود
وزارت داخله برای زنان اشتغال‌زایی می‌کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک