01:07 22 جنوری 2018
  دو باج‌گیر تیلفونی در ننگرهار بازداشت شدند

  دو باج‌گیر تیلفونی در ننگرهار بازداشت شدند

  © Photo/ وزارت داخله
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  اسپوتنیک، کابل: عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار در شرق افغانستان، می‌گوید که نیروهای امنیت ملی دو تن از باج‌گیران مسلح را که از طریق تیلفونی از تاجران باج‌گیری می‌کردند، بازداشت کرده‌اند.

  در بیانیه‌ای که آقای خوگیانی به رسانه‌ها فرستاده است، می‌گوید که این دو فرد مسلح که عتیق‌الله و سنگر نام دارند،‌ از طریق تیلفون تاجران را به منظور اخذ پول تهدید به بمب‌گذاری در پیش منازل شان می‌کردند.
  آقای خوگیانی می‌افزاید این باج‌گیران مسلح که باشندگان اصلی ولسوالی چپرهار ولایت ننگرهار هستند، از ناحیه دوم و چهارم شهر جلال‌آباد بازداشت شده‌اند.
  سخنگوی والی ننگرهار گفته است که عتیق‌الله و سنگر ابتدا به تاجران تیلفونی می‌کردند و هرگاه تاجری حاضر به پرداخت پول به آنان نمی‌شد، از سوی این دو نفر به بمب‌گذاری به پیش منازل‌شان تهدید می‌شدند.
  عطاالله خوگیانی گفت که این دو باج‌گیر مسلح زمانی بازداشت شدند که نیروهای امنیت ملی از طریق تماس‌های تیلفونی شان با یک تاجر آنان را ردیابی کردند. به گفته آقای خوگیانی این دو باج‌گیر از این تاجر درخواست پول کرده بودند.
  سخنگوی والی ننگرهار همچنین گفت که نیروهای امنیت ملی یک تروریست را که در ترور و انجام حملات تخریبی و تروریستی نقش داشت نیز بازداشت کرده‌اند.

  مرتبط:

  اعضای یک شبکه تروریستی در بغلان بازداشت شدند
  مامور ایجاد رعب و وحشت داعش بازداشت شد
  مسوول جلب و جذب طالبان در کندز بازداشت شد
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک