08:10 09 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 11
ما را در دنبال کنید

در همین حال شماری از باشنده‎گان ولسوالی لال‎پور در اعتراض به این حملات، دست به تظاهرات زدند و ضد پاکستان شعار دادند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افغان ایرکا، حملات توپ خانه‌یی و راکتی پاکستان بر ولسوالی لال‎پور ولایت ننگرهار، بیش از دو هزار خانواده را ناگزیر به ترک خانه‎های شان کرده‎است.


این خانواده‎ها می‎گویند، که هنوز هم این حملات ادامه دارند و آنان از ترس خانه‌های شان را ترک کرده‌اند و به بخش‎های امن تر کوچیده‎اند. 
در همین حال، شماری از باشند‎گان ولسوالی لال‎پور در اعتراض به این حملات، دست به تظاهرات زدند و ضد پاکستان شعار دادند. 
تظاهر کنند‌گان می‎گویند، که در چهار روز اخیر در حدود ۳ هزار  راکت از سوی نظامیان پاکستانی به بخش‎های مرزی این ولسوالی، شلیک شده‌اند. 
حاجی گل احمد، یک تن از تظاهر کنند‎گان به طلوع نیوز گفته است:- "نظامیان پاکستان از چهار روز بدینسو در بخش‎های مرزی این ولسوالی راکت شلیک می‎کنند و بسیاری از باشنده‎گان این ولسوالی را در هراس انداخته‌‎اند".
سید احمد، تظاهر کنندۀ دیگر این ولسوالی گفت:- "بیشتر از دو هزار خانواده، خانه‎های‎شان را ترک کرده‌اند و به جای امن رفته‎اند. ما از حکومت می‎خواهیم که در این باره تصمیم بگیرد".


از سوی دیگر، شورای ولایتی ننگرهار می‎گوید، که نهادهای مسئول در باره متوقف ساختن حملات راکتی و توپخانه‌یی پاکستان باید کاری بکنند.
احمد علی حضرت، رئیس شورای ولایتی ننگرهار گفت:- "با تأسف چهار روز از حملات نظامیان پاکستان می‎گذرد، اما تاکنون دولت در این باره هیچ اقدامی نکرده، ما از حکومت می‎خواهیم که در این بار بی‎پروایی نکند".
مظاهره کنندگان هشدار می‎دهند، که اگر حملات راکتی پاکستان متوقف نشوند به اعتراض‌های شان ادامه خواهند داد. 
شاه گل، تظاهر کننده دیگر گفت:- "ما از پاکستان نفرت داریم و اگر نظامیان پاکستانی به این حملات شان توقف ندهند، ما تظاهرات ضد پاکستانی را گُسترش خواهیم داد".
با این همه، والی ننگرهار می‎گوید که در این باره در انتظار دستور حکومت مرکزی استند.

مرتبط:

راکت های پاکستان به روی ننگرهار
حملات تهاجمی داعش در ننگرهار
تلفات سنگین تروریستان داعش در ننگرهار
کشته و زخمی شدن بیش از سی عضو داعش در ننگرهار
دوازده عضو داعش در عملیاتی در ننگرهار کشته شدند
گروه تروریستی داعش 5 پلیس در ننگرهار را به شهادت رساند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر