09:56 03 مارچ 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
114
ما را در دنبال کنید

پس از اقدام پاکستان در بستن گذرگاه های مرزی «تورخم» و «چمن» با افغانستان، اکنون برخی منابع حکایت از تشدید بی پیشینه ای حضور نیروهای نظامی و توپخانه ای پاکستان پشت مرزهای افغانستان دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، شبکه های خبری پاکستان صبح دوشنبه به نقل از منابع آگاه اعلام کردند، که ارتش این کشور با هدف ایجاد مانع در برابر تردد شبه نظامیان و تروریست ها به ویژه جلوگیری از نفوذ تروریست ها از خاک افغانستان به داخل پاکستان، نیروهای خود را در پشت مرزهای افغانستان به شدت افزایش داده است.
در روزهای اخیر نیز ارتش پاکستان بخش هایی از مناطق افغانستان در ولایت «ننگرهار» را با استفاده از سلاح های سنگین، هدف آتش قرار داد که اعتراض شدید کابل را به همراه داشت و حتی برخی مقامات افغانستان تهدید به اقدام متقابل درصورت تکرار حملات پاکستان کردند.
این اقدام پاکستان، پس از حملات تروریستی مرگبار هفته گذشته در مناطق مختلف این کشور صورت گرفته است.


پاکستان مدعی است بسیاری از حملات تروریستی که در نقاط مختلف این کشور انجام می شود، توسط افرادی صورت می گیرد که عوامل حمایت کننده و آموزش دهنده آنها از جمله عوامل گروه تروریستی جماعت الاحرار وابسته به طالبان پاکستان، در پناهگاه ها و مخفی گاهای امن خود در خاک افغانستان حضور دارند.
نقاط فراوانی از مرز مشترک دو هزار 400 کیلومتری میان دو کشور همسایه، که بیشتر به شکل مناطق کوهستانی و صعب العبور است، خارج از کنترل هر دو طرف قرار دارد و این امکان را به افرادی نظیر شبه نظامیان یا مهاجران غیرقانونی می دهد که پس از بسته شدن گذرگاه های مرزی و مسیرهای عادی، از مسیرهای دیگر بین دو کشور تردد کنند و به راحتی از دیگر نقاط مرز، نفوذ کنند.

مرتبط:

از افغانستان فقط گپ، از پاکستان عمل و راکت
پاکستان با بستن مرز تورخم ضعف خود را نشان داد
مردم ننگرهار همزمان با حملات راکتی پاکستان دست به تظاهرات زدند
افغانستان آماده پاسخ به حملات راکتی پاکستان
پاکستان؟
راکت های پاکستان به روی ننگرهار
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر