09:52 20 جنوری 2018
  ترکمنستان آماده میزبانی همایش اقتصادی افغانستان است

  ترکمنستان آماده میزبانی همایش اقتصادی افغانستان است

  © Sputnik/ Vladimir Fedorenko
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  رئیس جمهور ترکمنستان از آمادگی عشق آباد برای میزبانی همایش همکاری‌های اقتصادی افغانستان خبر داد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، قربانقلی بردی‌محمداف رئیس جمهور ترکمنستان گفت: "نباید به فعالیت سازمان اکو جنبه سیاسی داد، و ما نباید اجازه دهیم که این سازمان از اهداف اقتصادی خود به عنوان راهکار همکاری کشورهای عضو منحرف شود".

  بردی‌محمداف تصریح کرد: "کشورهای عضو اکو  قصد دارند طرح‌های کلان مشترک اقتصادی را با توجه به ظرفیت‌های عظیم موجود در این کشورها بمنظور ایجاد رفاه و پیشرفت مردم منطقه به مورد اجرا بگذارند".

  وی گفت: "در تاریخ 14 الی 15 نوامبر ماه سال جاری میلادی هشتمین همایش منطقه‌ای همکاری‌های اقتصادی در امور افغانستان در عشق‌آباد پایتخت کشور ترکمنستان برگزار شود.

  وی ابراز امیدواری کرد که در این همایش طرح‌های جدید اقتصادی در راستای همگرایی بیشتر افغانستان به مناسبات منطقه‌ای مطرح و به صورت کارشناسی موارد به بحث و تبادل نظر گذاشته شود.

  رئیس جمهور ترکمنستان تاکید کرد، دستیابی به صلح و ثبات در افغانستان مهمترین شرط پیشرفت در منطقه است و این در حالی است که عشق‌آباد طی سالهای متمادی کمک‌های انسان دوستانه و اقتصادی را به مردم افغانستان از جمله صادرات انرژی برق ارائه داده و این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

  مرتبط:

  روسای جمهور افغانستان و ترکمنستان با قطار وارد آقینه شدند
  سفراشرف غنی به ترکمنستان
  افغانستان با ترکمنستان برای صدور سنگ مرمر به توافق شفاهی رسیدند
  محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان ماه آینده برای افتتاح خط آهن آقینه به ترکمنستان سفر می کند
  نفوذ داعش در ترکمنستان
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک