15:30 21 مارچ 2018
  رئیس ستاد ارتش پاکستان: خواهان حضور نظامی در افغانستان هستیم

  رئیس ستاد ارتش پاکستان: خواهان حضور نظامی در افغانستان هستیم

  © AP Photo/ B.K.Bangash
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 13

  پس از کشته شدن پنج نظامی پاکستانی، رئیس ستاد ارتش این کشور حضور فیزیکی نیروهای نظامی در مرزهای افغانستان را نیاز مهم اعلام کرد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا ، دفتر مطبوعاتی ارتش پاکستان اعلام کرد که یک شنبه شب گذشته مخالفان مسلح به پوسته های مرزی این کشور در منطقه مرزی «مهمند ایجنسی» در مرز مشترک با افغانستان حمله کردند.

  ارتش پاکستان می گوید: مخالفان مسلح از داخل خاک افغانستان سه پاسگاه ارتش در نوار مرزی در منطقه مهمند ایجنسی را هدف حمله قرار دادند که در نتیجه این درگیری پنج سرباز پاکستانی کشته و ۱۰ تن از مخالفان مسلح نیز کشته شدند.

  رئیس ستاد ارتش پاکستان در واکنش به این حملات اعلام کرد: تروریست‌ها تهدیدی برای همه هستند و باید از تحرکات آزادانه آنها در مرز ممانعت صورت بگیرد.

  جنرال «قمر باجوه» تاکید کرد که برای تامین امنیت موثر در مرزها، نیروهای نظامی این کشور باید در آن سوی مرز افغانستان نیز حضور فیزیکی داشته باشند.

  این حملات پس از آن صورت می‌گیرد که گروه تروریستی و شاخه انشعابی تحریک طالبان پاکستان موسوم به جماعت الاحرار پس از انتشار بیانیه‌ای حملات خود به اهداف نظامی و غیر نظامی در پاکستان را تشدید کرد.

  با این وجود هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

   

  مناطق هفت گانه قبایلی پاکستان (FATA) با وجود عملیات‌های مکرر ارتش پاکستان هنوز هم از ناامن ترین مناطق در ایالت خیبر پختونخوا محسوب می‌شوند.

  مرتبط:

  پاکستان: هند و افغانستان عامل بی ثباتی این کشور هستند
  غنی با نماینده خاص امریکا برای افغانستان و پاکستان دیدار کرد
  مذاکرات پاکستان و افغانستان در مورد هراس افگنی آغاز می شود
  باز خون های گرم در رگ های نظامیان و سیاسیون افغانستان و پاکستان به جوش آمد
  کاهش تنش میان پاکستان و افغانستان
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک