03:15 22 نوامبر 2017
  اشرف‌غنی به صدای بیوه ‌زنان گوش می‌دهد

  اشرف‌غنی به صدای بیوه ‌زنان گوش می‌دهد

  © Photo/ آرگ
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 47 0 0

  اسپوتنیک، کابل: اشرف‌غنی رییس‌جمهور افغانستان، اعلام کرده که او به عنوان «خادم» مردم به صدای بیوه‌ زنان و کودکان یتیم گوش می‌دهد.

  آقای غنی که امروز با شماری از زنان بیوه و کودکان یتیم به مناسبت هشتم مارچ، روز جهانی همبستگی زنان دیدار داشت، گفت: «روز جهانی زن در حقیقت روز زنانی است که آواز شان رسانیده و یا شنیده نمی‌شود، اما من به رای مردم افغانستان، بیوه زنان، مردم بی‌بضاعت و سایر اقشار کشور به عنوان خادم تان انتخاب شده‌ام و صدا و پیشنهادات و خواست‌های شما را می‌شنوم و برای حل آن اقدام می‌نمایم.»
  اشرف‌غنی هم‌چنین از شرکت‌کنندگان این نشست خواست‌ها و پیشنهادات شان را به بانوی اول افغانستان بسپارند تا برای حل آن اقدام شود.
  در همین‌حال، انجنیر ذکیه وردک از شرکت‌کنندگان نشست امروزی می‌گوید که این زنان شوهران و فرزندان شان را که در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی کشور فعالیت داشتند، از دست داده و مشکلات زیادی را متقبل شده‌اند.
  هم‌چنین ذوالحجه یک تن از زنان بیوه گفته است که فرزندانش در دفاع از افغانستان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی به شهادت رسیده‌اند.
  خانم ذوالحجه گفت که سه فرزندش در راه دفاع از کشور و مردم از سوی دشمنان وطن به شهادت رسیده‌اند و یک تن دیگر آنان با وجودی‌که زخم برداشته، هنوز هم در سنگر مبارزه برحق نیروهای امنیتی و دفاعی کشور قرار دارد.
  وی گفت که در راستای دفاع از کشور به شهادت فرزندان خود افتخار می‌کند و آماده قربانی‌های بیشتر در این راه می‌باشد. خانم ذوالحجه از رییس جمهور خواست که مشکلات شهدا، بیوه‌ها و فزرندان یتیم را حل نماید.

  مرتبط:

  غنی: تروریستان نمی‌توانند اراده شوم شان را بالای ما تحمیل کنند
  اشرف غنی در اجلاس سازمان همکاری شانگهای شرکت می کند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک