11:42 24 نوامبر 2017
  افغانستانایران و سوریه تفاهمنامه همکاری امنیتی و انتظامی امضا کردند

  نمایندگان افغانستان و ایران تفاهنامه مشترک احداث پل دوم میلک را امضا کردند

  © AFP 2017/ ROBERTO SCHMIDT © Fotolia/ aaastocks
  1 / 2
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 107 0 0

  در نشست مشترک دو هیات جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان تفاهمنامه مشترک احداث پل دوم سواره میلک به امضا رسید.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایسنا، خانقایی، مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای سیستان و بلوچستان و رییس هیات ایرانی گفت: با توجه به افزایش حجم مبادلات تجاری بین ایران وافغانستان، توسعه زیرساختهای  متناسب با این حجم مبادلات در نقطه صفرمرزی ضروری است .

  وی با اشاره به طرح توسعه بندرچابهار و پهلوگیری کشتی های پهن پیکر در این بندر افزود: با توجه به افزایش تردد کامیونها احداث پل دوم از اهمیت بالایی برخوردار است  .

  خانقایی با اشاره به اینکه مطالعات اولیه ایران برای احداث پل دوم در اختیار کشور افغانستان قرار خواهد گرفت افزود: براساس این تفاهمنامه قرار است پل دوم به صورت مشترک و با درصد سهم برابر بین جمهوری اسلامی ایران  و جمهوری اسلامی افغانستان ساخته شود .

  آقا فهمیم رئیس حقوق و معاهدات وزارت امورخارجه افغانستان هم گفت: با توجه به موافقت نامه سال گذشته  با موضوع افزایش حجم مبادلات بین کشور افغانستان وکشورهای منطقه با ایران، پل موجود پاسخگوی این حجم مبادلات نخواهد بود و احداث پل دوم در کنار پل ابریشم ضروری است  .

  وی ابراز امیدواری کرد،  که ساخت این پل گام موثری در راستای همگرایی منطقه ای و تحکیم پیوندهای دوستانه بین دو کشور باشد .

  مرتبط:

  توافق نامه سه جانبه بندر چابهار توسط مجلس نمایندگان افغانستان تایید شد
  پیوند چابهار و افغانستان اهمیت ویژه ای در سطح ملی دارد
  چابهار- بروژه حیاتی برای کشور
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک