00:09 19 اگست 2018
نقش خبرنگاران و نیرو های امنیتی برابرند

نقش خبرنگاران و نیرو های امنیتی برابرند

© Sputnik / Sergey Guneev
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

دکتور عبدالله عبدالله "رئیس اجرایی" به نمایند‌گی از حکومت وحدت ملی روز "خبرنگار" را به تمام خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و اهالی رسانه‌های افغانستان تبریک گفت و تاکید نمود که نقش خبرنگاران و رسانه‌ها کمتر از نقش نیروهای امنیتی در کشور نیست.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزازی آوا، بیست‌وهفتم حوت به ‌پاس احترام به خبرنگاران و جامعۀ رسانه‌یی، به عنوان روز "خبرنگار" در افغانستان مسما شده است.

در همین حال رئیس اجرایی حکومت گفته است که نقش خبرنگاران و رسانه‌های ما در حراست و پاسداری از منافع ملی و ارزش‌های کشوری، به هیچ صورت کمتر از نقش نیروهای امنیتی و سربازان جان به کف افغانستان نبوده است.

وی تاکید کرد که خبرنگاران و اهالی رسانه‌ها در پانزده سال پسین در راستای نهادینه‌سازی آزادی بیان و تحقق ارزش‌های نوین و دموکراتیک، از جان خویش مایه گذاشته و در این راه قربانی‌های بی‌شماری پرداخته‌اند.

او افزوده است که سوگمندانه تروریستان و دهشت‌افگنان همانطوری‌که در نهادهای عمومی قتل عام راه‌انداختند، بر خبرنگاران و اهالی رسانه‎ها نیز ترحم نکرده و به تکرار خبرنگاران و رسانه‌های کشور را تهدید نمودند تا سد راه فعالیت‌های مؤثر و آگاهی‌بخش آن‌ها گردند. اما نهادهای رسانه‌یی و خبرنگاران شجاع و روشن ضمیر کشور، بی‌هیچ هراسی به کار و فعالیت پرداختند.

آقای عبدالله گفته است که اهمیت و نقش رسانه‌ها و خبرنگاران کشور را در توسعۀ اجتماعی، فرهنگی، آموزشی و سیاسی، به درستي درک می‌کنيم و به همین دلیل، از هیچ تلاشی در راستای فراهم‌سازی تسهیلات لازم به کار آزادانۀ خبرنگاران و رسانه‌های کشور، دریغ نخواهيم ورزید.

وی افزوده است که حکومت وحدت ملی خود را مکلف به رعایت قانون حق دسترسی به اطلاعات و همچنان تطبیق قانون رسانه‌ها می‌داند.

رئیس اجرایی حکومت تاکید کرد که از دید ما، آزادی‌ بیان و رسانه‌های پویا و دموکراتیک معامله‌ناپذیر است و حکومت وحدت ملی از این دست‌آورد بزرگ مردم افغانستان، با تمام توان حراست کرده و حمایت و پشتیبانی از خبرنگاران و رسانه‌های کشور را عمده‌ترین وظیفه و مسوولیت خویش می‌پندارد.

مرتبط:

تقدیر رهبران حکومتی از نقش خبرنگاران در تحکیم دموکراسی
ترامپ خبرنگاران را درحضور بن سلمان به تمسخر گرفت(ویدئو)
ترامپ صرف شام سالانه با خبرنگاران را تحریم کرد
جاسوسی آلمان از خبرنگاران در افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک