00:44 19 جنوری 2018
  ساعت‌های خونین برای طالبان و داعش

  ساعت‌های خونین برای طالبان و داعش

  © AP Photo/ Allauddin Khan
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 20

  اسپوتنیک، کابل: وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که در جریان عملیات‌های مشترک نیروهای امنیتی این کشور در جریان بیست و چهار ساعت گذشته، 130 تن از جنگجویان گروه‌های تروریستی طالبان و داعش کشته و زخمی شده‌اند.

  به گفته وزارت دفاع، این عملیات‌ها که به منظور سرکوب این تروریستان توسط نیروهای هوایی و زمینی در ولایت‌های ننگرهار، کاپیسا، میدان وردک، لوگر، خوست، غزنی، کندهار، ارزگان، فراه، هرات، بغلان، جوزجان، کندز و هلمند راه‌اندازی شده بود، در آن هشتاد و هشت تن از شورشیان به شمول سیزده عضو گروه تروریستی داعش کشته و چهل دو تن دیگر شان زخمی شده‌اند.
  وزارت دفاع می‌افزاید در عملیاتی در ولسوالی نیش ولایت کندهار 18 تن از افراد طالبان کشته و هشت تن دیگر زخمی شده‌اند. هم‌چنین در چند حمله هوایی و زمینی در مربوطات ولسوالی‌های اچین، ده بالا و کوت ولایت ننگرهار 29 تن تروریستان به شمول ۱۳ عضو داعش به قتل رسیده‌اند. همین طور در ولایت پکتیکا نیز یازده طالب کشته و دو تن زخمی و در ولسوالی دندغوری هم هشت طالب کشته و ده تن دیگر زخمی شده‌اند.
  در عملیاتی در ولسوالی آب بند ولایت غزنی نیز 55 تن طالب کشته 11 تن زخمی شده‌اند و در مربوطات شهر ترینکوت ولایت ارزگان هم 12 طالب به هلاکت رسیده و سه تن زخمی شده‌اند. در برخی از ولایت‌های دیگر نیز تعدادی از افراد طالبان کشته و زخمی شده‌اند.

  مرتبط:

  پنجاه و پنج تن از افراد طالبان و داعش به قتل رسیدند
  تلفات سنگین طالبان و داعش در عملیات‌های نظامی
  مسعود: جمعیت اسلامی می‌تواند طالبان و داعش را نابود کند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک