00:38 19 جنوری 2018
  مجلس سنای افغانستان: خط دیورند غدهء سرطانی شده است

  مجلس سنای افغانستان: خط دیورند غدهء سرطانی شده است

  © AP Photo/ Dr. Naqibullah Faiq
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 20

  مجلس سنای افغانستان خط دیورند را غده سرطانی و قربانگاه افغان‌ها دانسته و هر تصمیمی درباره این خط را مربوط به دولت این کشور می‌داند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری فارس، مجلس سنای افغانستان خط دیورند را غده سرطانی و قربانگاه افغان‌ها دانسته و هر تصمیمی درباره این خط را مربوط به دولت این کشور می‌داند.

  «لطیف پدرام» رهبر حزب کنگره ملی افغانستان و عضو پارلمان افغانستان نماینده بدخشان روز گذشته مرز رسمی میان پاکستان و افغانستان خوانده بود، اما پاسخ مجلس سنای افغانستان به گفته‌های لطیف پدرام متفاوت است.

  «فضل هادی مسلمیار»، رییس مجلس سنای افغانستان می‌گوید، خط دیورند را رسمی دانستن از سر نادانی  و برای  مردم افغانستان قابل قبول نیست و اجازه نمی‌دهند که این خط رسمی باشد.

  آریانا نیوز نوشت: «گل احمد اعظمی»، از سناتوران افغانستان می‌گوید، خط دیورند غده سرطانی است که هر روز قربانی می‌گیرد، هر تصمیمی در این مورد از صلاحیت اجماع ملی است و باید در یک نشست بین المللی با یک نظارت بین المللی حل شود.

  رهبر حزب کنگره ملی افغانستان  در صفحه فیسبوک اش در جواب مسلمیار، رییس مجلس نمایندگان افغانستان نوشت:  من شاخه‌ای نیستم که در برابر نسیمی یا توفانی بلرزم، استور و ثابت قدم در راه آرمان‌های مردم ام ایستاده ام.    

  مرتبط:

  خط دیورند توسط اشرف غنی معامله شده است
  بیشتر از یک قرن از امضای معاده ی خط دیورند گذشت
  ایجاد سیم خاردار در خط دیورند آغاز شد
  نا مشخص ماندن خط دیورند به نفع ملل متحد است
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک