21:53 18 نوامبر 2017
  وزیر دفاع استرالیا از تداوم کمک های کشورش برای افغانستان اطمینان داد

  وزیر دفاع استرالیا از تداوم کمک های کشورش برای افغانستان اطمینان داد

  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 7510

  رئیس جمهور غنی در ادامه دیدار با مقامات استرالیایی در سومین روز سفرش با خانم ماریسه پاین وزیر دفاع این کشور دیدار کرد. به گزارش خبرگزاری آوا، در این دیدار خانم ماریسه پاین از سفر رئیس جمهور غنی به آسترالیا ابراز خرسندی کرد و آنرا در تحکیم روابط دو کشور و گسترش همکاری های همه جانبه، مفید دانست.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، وزیر دفاع آسترالیا از تداوم کمک های آسترالیا به افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص در بخش نظامی به رئیس جمهور غنی اطمینان داد و افزود که کشورش به همکاری های همه جانبه خویش با افغانستان متعهد است. 
  وزیر دفاع آسترالیا گفت که کشورش به کمک های مالی خود را تا سال ۲۰۲۰ در چوکات ماموریت حمایت قاطع به هدف تمویل و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان ادامه خواهد داد. 
  وی خاطرنشان کرد که آسترالیا در عرصه مبارزه با تروریزم تعهد قوی دارد و در این راستا منحیث یک شریک استراتیژیک در کنار افغانستان خواهد بود. 
  رئیس جمهور غنی از همکاری های آسترالیا به افغانستان در عرصه های مختلف بخصوص آموزش نیروهای خاص و همچنان فعالیت ها و قربانی های آنان در ولایت ارزگان قدردانی کرد. 
  رئیس جمهور کشورمان خاطرنشان کرد که جنگ جاری در افغانستان جنگ داخلی نیست، بلکه این جنگ تحمیل شده از سوی تروریزم بین المللی و مافیای مواد مخدر است که نیروهای امنیتی و دفاعی ما با شجاعت و قهرمانی در مقابل آنان می رزمند. 
  رئیس جمهور از کمک کشور آسترالیا در عرصه وسایل خنثی سازی ماین تشکری کرد و خاطرنشان نمود که با توجه بر اینکه این وسایل در روشنایی نظریات مسئولین و سربازان افغانستان ساخته شده است، زندگی شمار زیادی از سربازان و افراد ملکی را از خطرات ماین نجات خواهد داد. 
  رئیس جمهور غنی گفت که انجنیران و افراد تخنیکی آسترالیایی با توجه به شرایط افغانستان در عرصه های دیگر نیز می توانند وسایل موثر و همکاری ها را فراهم کنند. 
  محمد اشرف غنی گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بدون قایل شدن تفاوت، به منظور تامین ثبات و صلح در منطقه و جهان بر ضد گروه های تروریستی مبارزه می کنند و تا نابودی کامل آنان بر مبارزه برحق شان ادامه خواهند داد. 
  رئیس جمهور کشور گفت که ۲۰ گروه تروریستی در افغانستان فعالیت دارند و تلاش دارند تا افغانستان را به مرکز بی ثباتی مبدل سازند، اما آنانرا اجازه نخواهیم داد، زیرا ما می خواهیم منطقه را به مرکز اتصال، همکاری های اقتصادی، آسایش، ثبات و تجارت تبدیل نمائیم

   

  مرتبط:

  برگزاری تظاهرات ضد اشرف غنی در استرالیا
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک