00:43 23 نوامبر 2017
  This April 2, 2009 file photo shows shadows cast on a wall decorated with the NATO logo and flags of NATO countries in Strasbourg, eastern France, before the start of the NATO summit which marked the organisation's 60th anniversary.

  سخنگوی ناتو: داعش به فکر پناهگاه امن در افغانستان نباشد

  © AFP 2017/ Jean-Christophe Verhaegen
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 62 0 0

  اسپوتنیک، کابل: یک سخنگوی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، از تشدید حملات نظامی ناتو علیه جنگجویان گروه تروریستی داعش در افغانستان خبر داده می‌گوید که این گروه نباید بیشتر به فکر افغانستان باشد.

  سروان ویلیم سالوین سخنگوی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان، می‌گوید که شمار جنگجویان داعش در این کشور نزدیک به پنجاه درصد کاهش یافته و این گروه تروریستی در جریان سال جاری در افغانستان نابود خواهد شد. آقای سالون که در یک کنفرانس خبری صحبت می‌کرد، گفت: «در سال 1396، هدف ما شکست داعش در افغانستان است تا جنگجویان این گروه بعد از شکست خوردن در دیگر کشورها به فکر افغانستان منحیث پناهگاه امن نشوند. پیام ما به جنگجویان داعش که فکر می‌کنند افغانستان برای شان پناهگاه امن خواهد بود، این است که اگر در افغانستان آمدید کشته و یا بازداشت می‌شوید.»


  سخنگوی نیروهای حمایت قاطع در افغانستان افزود که ناتو بیشتر در بخش نابودی جنگجویان داعش در ولایت‌های ننگرهار و کنر متمرکز خواهند کرد. او گفت در طول سه ماه گذشته، نیروهای ناتو در مجموع 460 عملیات نظامی علیه تروریستان در افغانستان انجام داده‌اند. به گفته او، هفتاد و نه عملیات «مرگبار» تنها علیه داعش در مناطق جنوبی ننگرهار صورت گرفته است. او تاکید کرد که در این عملیات‌ها بیش از دوصد جنگجوی داعش کشته شده‌اند.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک