21:50 18 نوامبر 2017
  ghani

  شکم رییس‌جمهور 75 برابر بزرگ‌تر از شکم یک مامور

  © AP Photo/ Rahmat Gul, File
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 29010

  ماده بیست و دوم قانون اساسی افغانستان تبعیض و امتیاز بین اتباع افغانستان را منع قرار می‌دهد

  اسپوتنیک، کابل: رمضان بشردوست یک عضو مجلس نمایندگان افغانستان، از تفاوت خیلی زیاد میان معاش ماموران دولتی و مقام‌های ارشد حکومتی به ویژه رییس‌جمهور خبر داده می‌گوید که جدول معاشات موجود نشان می‌دهد که شکم رییس‌جمهور هفتاد و پنج برابر شکم یک مامور بزرگ‌تر است.
  آقای بشردوست که امروز در جلسه عمومی مجلس نمایندگان صحبت می‌‌کرد، افزود: «ماده بیست و دوم قانون اساسی افغانستان تبعیض و امتیاز بین اتباع افغانستان را منع قرار می‌دهد. من مطرح می‌کنم که آیا نقض این ماده‌ها نیست؛ وقتی که معاش رییس‌جمهور هفتاد و پنج برابر معاش یک مامور یک معلم است. یعنی یک مامور یا یک معلم هفتاد و پنج برابر کمتر از رییس‌جمهور معاش دارد. معاش معاونین ریاست‌جمهوری و ریاست‌ اجراییه چهل و دو برابر معاش یک معلم و یک مامور است. معاش وزرا، وکلا و سناتوران هم تقریبا سی برابر معاش یک معلم و یک مامور است. معاش مشاورین هم کسانی که ده‌هزار-بیست هزار و سی هزار دالر می‌گیرند، آنها را بگذاریم.»
  رمضان بشردوست می‌افزاید خدمتی یک که معلم در یک جامعه می‌کند، ممکن از خدمات یک رییس‌جمهور، یک وزیر یا وکیل بالاتر و بیشتر باشد، اما شکم‌اش هفتاد و پنج برابر کوچک‌تر از رییس‌جمهور نیست.
  آقای بشردوست قبلا نیز گفته بود که همکارانش در شورای ملی روزانه شش و نیم هزار افغانی تنها از بابت معاش شان درآمد دارند، در حالی که معاش ماهوار یک معلم به همین مقدار نیست.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک