11:23 21 جنوری 2018
  نمایشگاه کتاب در کابل

  گشایش نمایشگاه کتاب ایران در کابل

  © Sputnik/ Ali Behzad
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  رئیس اجرائی دولت افغانستان با تقدیر از برگزارکنندگان نمایشگاه بزرگ کتاب ایران در کابل گفت که برگزاری این نمایشگاه ها به تقویت روابط فرهنگی و رفع چالش هائی که ممکن است میان دو کشور به وجود آید، خواهد انجامید.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، «عبدالله عبدالله» روز چهارشنبه در آئین گشایش نمایشگاه کتاب ایران در کابل افزود: نمایشگاه کتاب ایران بزرگترین نمایشگاه کتاب در سال های اخیر در کابل است و این را فرصتی می دانیم تا به نشر کتاب در داخل افغانستان بیشتر توجه کنیم.
  رئیس اجرائی دولت افغانستان گفت که چاپ و نشر در افغانستان پیشینه زیادی دارد، اما در سال های گذشته روی آن کار نشده و به تازگی در حال فعال شدن است و این نمایشگاه فرصتی را فراهم می کند تا ناشران افغان و ایران به تبادل نظر بپردازند.


  وی گفت که همنشینی و زندگی با کتاب در جهان معاصر می تواند گشایشگر معضلات باشد و نمایشگاه کتاب ایران در کابل جوانان افغان را به مطالعه و کتابخوانی بیشتر ترغیب خواهد کرد.
  «قهرمان سلیمانی» معاون پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در آئین گشایش نمایشگاه بزرگ ایران در کابل گفت که ناشران شرکت کننده در این نمایشگاه تازه ترین آثار خود را عرضه خواهند کرد.
  وی تصریح کرد که میزان توسعه یافتگی کشورها با کتاب و کتابخوانی ارتباط مستقیم دارد و جامعه ای که کتاب می خواند کمتر از القائات و فرهنگ بیگانگان متاثر می شود.
  «رضا ملکی» رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در کابل نیز گفت که در این نمایشگاه 25 هزار عنوان کتاب از 60 ناشر ایرانی و 10 هزار عنوان کتاب از 30 ناشر افغان عرضه شده است.
  وی افزود که در مدت برپائی یک هفته ای این نمایشگاه برنامه های فرهنگی جانبی از جمله اجرای گروه موسیقی، شب شعر و اجرای نمایشنامه برای کودکان و نوجوانان صورت خواهد گرفت.

  مرتبط:

  کودکان افغانستان نیازمند طرح جدید برای کتاب خوانی
  در یک کتاب آموزشی آلمانی، شبه جزیره کریمه جز خاک روسیه شناخته شده است (عکس)
  توزیع 1.25 میلیون جلد کتاب درسی در بلخ
  تاهنوز کتاب های درسی به شانزده ولایت نرسیده است
  ایران ماه حمل در کابل نمایشگاه کتاب برگزار می‌کند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک