03:56 27 فبروری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 31
ما را در دنبال کنید

در ادامه واکنش ها به استفاده امریکا از بزرگترین بمب غیرهسته یی این کشور در افغانستان، زلمی خلیلزاد که به تازگی به عنوان مشاور دونالد ترامپ در امور سیاست خارجی و بین الملل معرفی شده، از واشنگتن خواسته است حمله‌ مشابه ولسوالی اچین را بر پناهگاه‌های هراس‌افگنان در خاک پاکستان نیز انجام دهد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل خبرگزاری صدای افغان(آوا)، روزنامه‌ «دان» پاکستان به نقل از خلیلزاد نوشته است که اگر نیروهای ناتو و امریکایی در افغانستان از پناهگاه‌های هراس‌افگنان در پاکستان مورد هدف قرار می‌گیرد، پس چنین حمله یک جواب مناسب خواهد بود. 
او که روز جمعه در انستیتوت هادسون سخنرانی می کرد، گفت که توازن در میدان‌ جنگ در افغانستان، باید به نفع نیروهای افغان و نیروهای ایتلاف بین‌المللی تغییر کند و بن بست کنونی شکسته شود. 
شام پنج‌شنبه گذشته نیروهای نظامی امریکایی بزرگ‌ترین بمب غیرهسته‌یی این کشور معروف به مادر همه‌ بمب‌ها را بر مخفیگاه گروه داعش در ولسوالی اچین ننگرهار پرتاب کرد. مقام‌های محلی در ننگرهار می‌گویند که در این حمله، سه تونل نیروهای داعش نابود شده و در آن دست کم ۹۴ عضو گروه داعش کشته شده‌‌اند. 
در همین حال، والی ننگرهار می گوید که رئیس جمهور غنی وعده سپرده گروه داعش را در این ولایت به طور کامل سرکوب خواهد کرد.    

مرتبط:

نظامیان امریکایی ویدئوی آزمایش "مادر همه بمب ها" در اینترنت را نشر کردند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر