11:35 22 جولای 2018
امریکا سه صد سرباز تازه نفس به هلمند می‌فرستد

امریکا سه صد سرباز تازه نفس به هلمند می‌فرستد

© AFP 2018 / Vano Shlamov
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 02

روزنامۀ مرین تایمز امریکا نوشته است، که سه صد سرباز دریایی به ولایت هلمند می آیند تا تاخت و تاز های طالبان را نقش بر آب کنند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، فرماندهی ماموریت حمایت قاطع میگوید که استقرار این نیروها، تعهدات ناتو برای آموزش و مشورت دهی نیروهای امنیتی افغان را تقویت میکند.

ویلیم سلاوین، سخنگوی ماموریت حمایت قاطع میگوید: "این سربازان در حد چشمگیری تجارب را به هلمند با خود می آورند و ما فکر میکنیم که این تجربه چشم اندازی جدیدی را در آموزش، مشورت دهی و کمک خواهد آورد و در نهایت به باور ما بسیار موفقانه خواهد بود".

به نوشتۀ مرین تایمز، این سربازان تا پایان همین ماه میلادی، به هلمند میرسند و جا بجایی آنها بزرگترین استقرار نیروهای دریایی از ۲۰۱۴ تا کنون در افغانستان است.

به گزارش این روزنامه جنرال دیوید پتریوس، فرمانده اسبق نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان گفته است که رسیدن این نیروها میتواند تغییری در وضعیت نظامی هلمند ایجاد کند.

هلمند که مکانی خطرناک و مرگباری برای نیروهای امریکایی بوده است، هنوز کانون جنگ افغانستان است و کارشناسان امریکایی گفته اند، که بیشترین دستاوردهای که حاصل کار سربازان امریکایی در این ولایت بوده، در جریان جنگ نابود شده است.

مرتبط:

تلفات سنگین طالبان در ولسوالی ناوه هلمند
نیروهای اردوی ملی در هلمند هدف حمله قرار گرفتند
چهار عضو یک خانواده در هلمند توسط نیرو های خارجی کشته شدند
علت مهم بودن هلمند برای امریکایی ها در چیست؟
شش کارخانه پروسس هیرویین در هلمند تخریب شد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک