16:22 23 جولای 2018
سه نامزد وزیر جدید کابینه توسط رییس جمهور معرفی شد

سه نامزد وزیر جدید کابینه توسط رییس جمهور معرفی شد

© Photo / ارگ
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 13

رئیس جمهور طی فرمان های جداگانه فاروق وردک را به عنوان وزیر دولت در امور پارلمانی، غلام نبی فراهی را به عنوان وزیر دولت در امور توریزم و فیض الله ذکی را به عنوان نامزد وزیر وزارت کار معرفی کرد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری صدای افغان(آوا) در فرمان رئیس جمهور آمده است به تأسی از حکم فقرة (۱۳) مادة شصت و چهارم قانون اساسی تقرر داکتر فاروق وردک، به حیث وزیر دولت در امور پارلمانی، در بست خارج رتبه، منظور است.

همچنین طی فرمان دیگری آمده است که به منظور توسعه و گسترش توریزم، جذب سرمایه و معرفی آثار باستانی کشور، ایجاد یک بست خارج رتبه تحت عنوان "وزارت دولت در امور توریزم" همزمان با تقرر پوهنمل غلام نبی فراهی بحیث وزیر دولت در امور توریزم، با حفظ حقوق کادری، امتیازات فعلی و عضویت شان در کابینه جمهوری ا.ا منظور است.

در فرمان سوم رئیس جمهور فیض الله ذکی بحیث نامزد وزیر وزارت کار، امور اجتماعی، شهدا و معلولین جمهوری اسلامی افغانستان، منظور گردیده است.

در اطلاعیه ارگ آمده است که وزیر دولت در امور پارلمانی موظف است کاندید متذکره را با رعایت صراحت فقرۀ (۳) مادۀ نود یکم قانون اساسی جهت اخذ رأی تایید به ولسی جرگۀ شورای ملی معرفی نماید.

مرتبط:

رئیس جمهور افغانستان نرگس نهان را به حیث نامزد وزیر معادن و پترولیم معرفی کرد
مجلس نماینده گان:مهلت تعین شده برای معرفی نامزد وزرا تمام شد
رئیس مجلس نمایندگان: رئیس جمهور باید وزرای جدید معرفی کند
اعضای جدید کمیسیون‌های انتخاباتی معرفی شدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک