14:44 18 جنوری 2018
  نگرانی آگاهان از افزایش فساد اداری در افغانستان

  نگرانی آگاهان از افزایش فساد اداری در افغانستان

  © Fotolia/ Andrey Burmakin
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  شماری از آگاهان میگویند که تا زمانیکه هماهنگی میان دولت افغانستان و نهادهای کمک کننده به میان نیاید، فساد اداری از افغانستان ریشه کن نمیشود.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از آریانا نیوز، نهادهای کمک کننده و سازمان ملل همواره از موجودیت فساد در افغانستان نگرانی کرده اند و روز سه شنبه، سازمان ملل در گزارش تازه ای فساد را در افغانستان جنگ دوم خوانده بود.

  در همین حال شماری از اعضای مجلس نمایندگان هماهنگی میان دولت و نهادهای کمک کننده را تنها راه حل از بین بردن فساد در کشور میدانند.

  سید مصطفی کاضمی عضو مجلس نمایندگان میگوید: "تا زمانیکه نهادها و کمیسون های مبارزه با فساد به میان نیاید، تا زمانیکه هماهنگی میان دولت و نهادهای کمک کننده به میان نیاید، ما نمیتوانیم مبارزه علیه فساد را آغاز کنیم".

  حکومت افغانستان همواره مبارزه با فساد را از اولویت های کار حکومت دانسته است، اما نهادهای معدنی و احزاب سیاسی این شعار حکومت را میان خالی عنوان کرده اند.

  رمضان بشردوست، عضو دیگر مجلس نمایندگان میگوید: "انسان های پاک، صادق و وطن دوست باید در راس قرار گیرد چرا که انسان های که اکنون در راس هستند خود عامل فساد اند".

  بر اساس آمارهای جهانی، هنوزهم افغانستان در میان ۱۰ کشور فاسد جهان قرار دارد که گفته میشود مبارزه علیه این پدیده نیازمند تلاش رهبران حکومت است.

  مرتبط:

  ترور دو تن از کارمندان قضایی مبارزه با فساد اداری در کابل
  "به سوی افغانستان عاری از فساد اداری و خشونت علیه زنان"
  درخواست اشرف‌غنی از جوانان برای ریشه‌کن ساختن فساد اداری
  نقش زنان در فساد اداری کمتر از مردان نیست
  یک عضو مجلس: فساد اداری در حکومت موجود دو برابر شده است
  برملا ساختن دست امریکا در فساد اداری افغانستان
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک