06:33 19 سپتمبر 2019

مرکل به اشرف غنی: من در نشست ناتو از افغانستان پشتیبانی می کنم

© REUTERS / Tony Gentile
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01
ما را در دنبال کنید

انگلا مرکل نخست وزیر آلمان در گفت و گوی تیلیفونی به محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان اطمینان داد، که برلین در نشست بروکسل از کابل پشتیبانی خواهد کرد.

به گزارش اسپوتنیک، دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان نوشت، اشرف غنی و مرکل، روز چهارشنبه تیلیفونی با هم گفت و گو کرده اند.
نشست سران ناتو امروز (پنجشنبه) در بروکسل آغاز شده است و یکی از مباحث این نشست اوضاع افغانستان و چگونگی ادامه حضور و کمک کشورهای عضو این پیمان در این کشور است.
این نشست بدون حضور نماینده ای از افغانستان کار خود را آغاز کرده است.


بر اساس گزارش دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری افغانستان، مرکل و اشرف غنی در این گفت و گوی تیلیفونی، در باره مسائل مختلف، به ویژه روندصلح، اصلاحات در افغانستان، مهاجرین و همکاری‌های مشترک بحث و تبادل نظر کردند.
آلماان از جمله کشورهای اروپائی است که تدابیر سخت گیرانه ای در ارتباط با مهاجران بخصوص مهاجران افغانستان اتخاذ کرده و با تغییر قوانین خود در حال اخراج پناهجویان از این کشور است.
نخست وزیر آلمان بارها تصریح کرده است که پناهجویان افغان باید به کشور خود بازگردند و اگر منطقه ای در افغانستان ناامن است، مناطقی دیگر در این کشور دارای امنیت است و پناهجوبان می توانند به مناطق امن در داخل کشور مهاجرت کنند.

مرتبط:

پیشتازی مرکل از شولتز در آلمان
مرکل: همه پرسی در باره مجازات اعدام در ترکیه نباید در آلمان برگزار شود
انگلا مرکل: ناتو باید چگونه با روسیه صحبت کند
دیدار پوتین با مرکل در شهر سوچی
امتناع مرکل از پوشیدن حجاب در دیدار با آل سعود
آنگلا مرکل اعلام کرد که فمنیست نیست
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر