18:55 16 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10
ما را در دنبال کنید

2 هزار موسسه غیر دولتی در افغانستان فعالیت دارند که از این جمله 400 موسسه آن خارجی هستند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از ایرنا، عبدالستار مراد روز سه شنبه در یک نشست خبری در کابل، افزود که فساد بعد از تروریسم، بزرگترین مشکل افغانستان است و باید هزینه های تمامی بخش ها شفاف باشد تا بتوان با فساد مبارزه کرد.
وزیر اقتصاد افغانستان گفت که وجود فساد در موسسات قابل انکار نیست و به همین خاطر ما بر بودجه موسسه ها اعم از داخلی و خارجی نظارت خواهیم داشت.


اغلب کشورهای جهان در افغانستان دارای موسسه های آموزشی یا فرهنگی و یا خیریه و یا شرکت های اقتصادی و بازرگانی از قبیل مدارس، بانک، دانشگاه، دفاتر هواپیمائی و غیره هستند.
وزیر اقتصاد گفت که برای ثبت این موسسات یک مرکز الکترونیکی ایجاد شده و تمامی اطلاعات مربوط به آنها در این مرکز به ثبت خواهد رسید.
وی افزود که با این اقدام، از سوء استفاده کارکنان آنها جلوگیری به عمل می آید و از این طریق بر کار دفاتر مرکزی و منطقه ای موسسه ها نیز به طور منظم نظارت خواهد شد.
وزیر اقتصاد افغانستان در این نشست همچنین دستاوردهای این وزارتخانه را در زمینه مبارزه با فساد تشریح کرد و گفت که در این زمینه پیشرفت های خوبی حاصل شده است.
وزارت اقتصاد افغانستان از وزارتخانه های مهم در برنامه ریزی های اقتصادی و ایجاد هماهنگی میان بخش های مختلف کشور برای اجرای طرح های بزرگ است.

مرتبط:

عملی شدن "بزرگ برنامه ترانسپورت" برای بهبودی اقتصاد افغانستان
چالش های بزرگ اقتصاد افغانستان
روسیه کار نجات اقتصاد افغانستان را آغاز میکند
پیشنهاد روسیه مبنی بر رشد اقتصاد افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر