13:42 11 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30
ما را در دنبال کنید

کارشناسان مسایل سیاسی و نظامی بدین باور اند که حریم فضایی افغانستان توسط امریکا کنترول می شود و امریکا درباره تمامی نشست و برخاست طیاره‌ها و هلیکوپترها در سراسر کشور آگاهی کامل دارد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری جمهور، وحید مژده کارشناس مسایل سیاسی و نظامی در افغانستان گفته است که نشست هلیکوپترهای ناشناس در مناطق زیر کنترول طالبان بدون هماهنگی امریکا امکان پذیر نیست و این نشست های مشکوک هلیکوپترهای ناشناس به خواست امریکا صورت می گیرد.
از چندی بدین سو گزارش هایی به نشر رسیده که هلیکوپترهای ناشناس در مناطق زیر کنترول طالبان نشست و برخاست دارند و طالبان را حمایت می کنند.
حکومت، گزارش ها درباره نشست هلیکوپترهای در مناطق زیرکنترول طالبان را رد کرده است اما مسوولان محلی در برخی از ولایت ها کشور گفته اند که شب هنگام هلیکوپترهای مشکوک ناشناس در مناطقی که طالبان و مخالفان مسلح نفوذ دارند نشست و برخاست دارند.
نمایندگان مردم در شورای ملی بارها از این مساله به شدت ابراز نگرانی کرده اند و خواهان پاسخگویی حکومت در این باره شده اند.
آقای مژده افزود: "به دلیل کنترول شدید حریم فضایی کشور توسط نیروهای امریکایی نشست و برخواست این هلیکوپترها بدون هماهنگی با نیروهای امریکایی ناممکن می باشد واین نشست و برخواست های مشکوک به خواست امریکایی‌ها صورت می گیرد".
گفتنی است که پیش از این روسیه نیز گفته بود که کسانی که کنترول حریم فضایی افغانستان را در اختیار دارند باید درباره نشست هلیکوپترهای ناشناس در مناطق زیر کنترول طالبان به مردم افغانستان پاسخ دهند.

مرتبط:

نشست هلیکوپتر های ناشناس در مناطق تحت کنترول طالبان
دیده شدن هلیکوپتر های ناشناس که اشرار طالبان را تجهیز می کنند
هلیکوپتر های امریکایی به تروریست های داعش کمک میکنند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر