01:31 22 نوامبر 2017
  افزایش تعداد خیمه‌های معترضان در کابل

  افزایش تعداد خیمه‌های معترضان در کابل

  © Sputnik/ D. Fuladi
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 50120

  این معترضان که تحت نام "حرکت رستاخیز تغییر" تجمع کرده اند، می‌گویند که تا زمانی که حکومت خواست‌های شان را نپذیرد به اعتراض شان ادامه خواهند داد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، روز سه شنبه، همزمان با برگزاری نشست پروسۀ کابل که با تدابیر ویژۀ امنیتی در پایتخت افغانستان برگزار شد، اعتراض کنندگان چهار راهی زنبق کابل، در چندین بخش شهر، خیمه‌های دیگری را نیز برپا کردند.

  این اعتراض کنند‌گان می‌گویند تا هنگامی به اعتراضات شان ادامه خواهند داد که حکومت یا جامعۀ جهانی به خواست‌های شان رسیده‌گی کند.

  آنان هشدار می‌دهند که اگر خواست‌های شان، بازهم نادیده گرفته شوند، شمار خیمه‌های اعتراضی، در پایتخت و ولایات، را افزایش خواهند داد.

  فهیم فطرت، عضو جنبش رستاخیز برای تغییر، گفت: "پیش شرط گذاشته ایم به خاطر وارد شدن به مذاکره با حکومت، برکنار مشاور شورای امنیت ملی را، آقای حنیف اتمر را! ما طرف دار هرنوع مذاکره و گفتگو استیم".

  محی الدین فرهمند، یک تن از معترضان، گفت: "چنانکه اعتراضات در ولایات دیگر و حتی بیرون از افغانستان در حال گسترش اند، خیمه های بیشتر در شهر کابل، بر افراشته خواهند شد".

  باعث نظامی، معترض دیگر گفت: "هدف نهایی ما، در کُل این می باشد که دولت به خواست های ما پاسخ بدهد و جامعه جهانی به این مساله توجه بکند".
  با وجود تلاش‌هایی که برای پایان بخشیدن به این اعتراض‌ها انجام شده اند، به نظر می‌رسد که هنوز برای حل این معضل، راهی پیدا نشده است.

  این اعتراضات، به دنبال حمله انتحاری در برابر سفارت آلمان در کابل، به راه افتادند؛ اما پس از واکنش نیروهای دولتی و به خشونت انجامیدن این رویداد، دامنه اعتراضات، به بخش های دیگر هم گسترش یافت.

  مرتبط:

  نشست بین المللی « پروسه کابل» در پایتخت افغانستان
  تحصن معترضان در کابل همچنان ادامه دارد
  تحصن مظاهره کنندگان در کابل وارد سومین روز شد
  حمله تروریستی مرگبار در آستانه نشست روند کابل
  تظاهرات مسالمت آمیز در کابل به خشونت گرائید
  در تظاهرات ضد دولتی کابل کودکان نیز دیده می شوند+ویدیو
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک