08:29 18 اکتوبر 2017
  Britain's Prince Harry or just plain Captain Wales talks to a TV crew

  شاهزاده هری: من پس از ترک افغانستان احساس «گناه» می کنم

  © AP Photo/ John Stillwell, Pool, File
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 276516

  هری گفت، او از اینکه پس از افشای هویتش توسط یک مجله استرالیایی افغانستان را در سال 2008 ترک کرد، احساس گناه می کند.

  به گزارش اسپوتنیک، هری گفت:- "من دیگر نمی توانستم با سربازان باقی بمانم به خاطر که آنها به خاطر من در معرض خطر بیشتری قرار می گرفتند".

  هری 32 ساله گفت:- "این یک امر بود و من در این کار هیچ اختیاری نداشتم، و از این که سربازانم را ترک کردم، احساس گناه می کنم و این یک تصمیم بسیار مشکل بود که من در آن زمان گرفتم".

  هری در زمان خدمتش در ارتش بریتانیا دوبار در افغانستان وظیفه اجرا کرده است.

  او در سخنرانی سیدنی خود گفت، سفر به افغانستان و کمک به زخمی ها و خانواده های آنها در زندگی او تغییرات بزرگی ایجاد کرده و اثر آنها ماندگار است.

  او که نواسه دوم ملکه الیزابت؛ ملکه بریتانیاست به عنوان کمک پیلوت و توپچی هلیکوپتر آپاچی، در کمپ بسشین، بزرگترین مرکز نیروهای بریتانیایی در هلمند ایفای وظیفه می‌ کرد. او گفته است که در جریان ماموریتش در افغانستان به سوی افراد طالبان تیراندازی کرده و یک فرمانده مهم طالبان در هلمند را کشته است!

  شاهزاده هری در گفتگو با رسانه ها گفت:"برای نجات جان یک نفر، می بایست جان دیگری را گرفت؛ ولی اساسا ما نقش بازدارنده داریم تا چیز دیگری".

  او همچنین گفته است:"وقتی کسی می خواهد به افراد ما صدمه بزند، باید از بازی حذف شود".

  گروه طالبان اظهارات شاهزاده هری را "بزدلانه" خوانده و گفته است که او "اختلال روانی" دارد.

  در واکنش به اظهارات شاهزاده هری، ذبیح الله مجاهد، یک سخنگوی گروه طالبان گفته است:"۴۹ کشور قدرتمند در جنگ با مجاهدین (گروه طالبان) در حال شکست خوردن هستند. حالا شاهزاده هری می آید و این جنگ را با بازی های کمپیوتری مقایسه می کند!"

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک