20:25 10 اگست 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

مقامات امنیتی افغان در شمال افغانستان اعلام کردند: یک گروه 30 نفره از جنگجویان داعش در ولایت فاریاب به گروه طالبان پیوسته‌اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، مقامات امنیتی افغان در ولایت فاریاب اعلام کردند که یک گروه 30 نفره از جنگجویان داعش در شهرستان «شیرین‌تگاب» این ولایت با تسلیم شدن به طالبان به این گروه پیوستند.

«احمدجاوید بیدار» سخنگوی والی فاریاب نیز با تائید این موضوع گفت که 30 تن از جنگجویان داعش در این ولایت با گروه طالبان بیعت کرده‌اند.

وی در ادامه افزود که این جنگجویان داعش از شهرستان «درزاب» ولایت جوزجان برای پیوستن با طالبان به این ولایت آمده‌اند.

سخنگوی والی فاریاب اظهار داشت که برخی از اعضای طالبان با تسلیم و پیوستن افراد داعش به این گروه مخالفند.

طالبان و یا گروه تروریستی داعش تا کنون در این مورد اظهارنظری نکرده‌اند.

این در حالی است که جنگجویان گروه تروریستی داعش و طالبان در دو ماه گذشته دست‌کم بیش از 3 بار در ولایت جوزجان، و بیش از 3 بار در ولایت غور و 4 بار در ولایت ننگرهار با هم درگیر شده‌اند.

در درگیری ماه گذشته بین گروه تروریستی داعش و طالبان که در مناطق «قرای‌کومرلیک»، «آقسای» و «خاک شهیدان» ولایت جوزجان رخ داده بود دست‌کم 160 نفر از دو طرف کشته و زخمی شدند.

طالبان و داعش تفاوت‌های ایدئولوژیک بسیاری دارند و هر کدام در تلاش برای اعمال قوانین بخصوص خود در مناطق تحت کنترل خود در افغانستان هستند.

برخی از کارشناسان معتقدند که نیروهای محلی داعش در واقع ممکن است پس از آشنایی با عقاید افراطی و انحرافی گروه داعش از پیوستن به این گروه پشیمان شده باشند و دوباره به طالبان بازگردند.

مرتبط:

افزایش درگیری بین داعش و طالبان در مرکز افغانستان
استراتژی جدید ترامپ در نابودی داعش و طالبان در افغانستان
دونالد ترامپ می خواهد از شکست دادن داعش و طالبان در افغانستان مطمین شود
امریکا داعش و طالبان را در افغانستان حمایت می کند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر