11:22 19 نوامبر 2017
  عبدالله عبدالله

  اعتراف عبدالله در عدم امنیت مردم

  © Sputnik/ Sergey Guneev
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 5220

  عبدالله: دولت افغانستان در تامین امنیت مردم کوتاهی کرده است

  اسپوتنیک به نقل از سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما، رئیس اجرائیه دولت افغانستان اعلام کرد: دولت این کشور برای تامین امنیت مردم کوتاهی کرده است.

   عبدالله عبدالله در جلسه هیات دولت افغانستان با اشاره به تظاهرات و اعتراض های مردمی در کابل گفت: تامین امنیت وظیفه ما و نهادهای امنیتی ما است که در آن کوتاهی صورت گرفته است و مردم حق دارند که خشمگین باشند و اعتراض کنند.

  وی تصریح کرد: دولت افغانستان علاوه بر تامین امنیت در بخش ارائه خدمات عمومی و حکومتداری خوب نیز موفق نبوده است.

  رئیس اجرائیه دولت افغانستان گفت: ایجاب می‌کند که در بخش ارائه خدمات دولتی ، بررسی‌هایی صورت گیرد و با تشخیص مشکلات و کمبودی‌ها ، تدابیر لازم برای تجدیدنظر اتخاذ شود.

  عبدالله با اشاره به تعلیق وظایف قوماندان پولیس کابل قوماندان مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی مرکز گفت: تصمیم های بعدی در این زمینه پس از پایان تحقیقات اتخاذ خواهد شد.

  وی با اشاره به اقدام اخیر نیروهای امنیتی در تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان در کابل گفت: مسوولین امنیتی باید در این ارتباط جواب بدهند.

  رئیس اجرائیه دولت افغانستان از غیبت برخی وزرای کابینه انتقاد کرد و افزود: شماری از وزرای حاضر در کابل بدون هیچ علتی در نشست‌های هیات دولت شرکت نمی کنند که با آنها برخورد قاطع و قانونی خواهد شد.

  این اظهارات درحالی مطرح شده است که از نزدیک به 10 روز پیش تاکنون شماری از شهروندان کابل در مرکز شهر ، چادرهای تحصن ایجاد کرده اند و ضمن اعتراض به حملات اخیر تروریستی خواستار برکناری مسوولین ارشد امنیتی هستند.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک