17:42 20 جنوری 2018
  حاضر نشدن یک معین متهم به فساد وزارت داخله به تحقیق

  حاضر نشدن یک معین متهم به فساد وزارت داخله به تحقیق

  © Wikipedia/ Umiami91
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  لوی سارنوالی اعلام کرده است که تحقیق ابتدایی از معینان پیشین وزارت داخله تکمیل شده‎است اما یک تن از آنان خارج از کشور بوده و هنوز حاضر به تحقیق نشده‎است.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا ، محکمه عالی کشور می‎گوید دوسیه‎های معینان پیشین وزارت داخله تحت بررسی هیئت سارنوالی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری قرار دارند.

  جمشید رسولی سخنگوی این اداره امروز به رادیو آزادی گفت: "یکی از این معینان خارج از افغانستان است و تا هنوز حاضر به تحقیق نشده‎است اما وی از گرفتن نام این شخص خود داری کرد".

  او افزود: "همکاران ما اخیرا بررسی ابتدایی شان را تکمیل دانسته و دوسیه را تحویل سارنوالی اختصاصی مرکز عدلی و قضایی مبارزه با فساد اداری کرده و دوسیه تحت بررسی هیئت آنان قرار دارد."

  چندی پیش رییس جمهور غنی با صدور حکمی سه معین پیشین وزارت داخله هر یک مجتبی پتنگ، جمیل جنبش و جمال ناصر صدیقی را به اتهام دست داشتن در فساد اداری ممنوع‌الخروج اعلام کرد.

  این مقام‌های پیشین متهم هستند که در زمان مأموریت‌شان در وزارت امور داخله بین سال‎های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۴، حدود ۵۰ هزار میل سلاح جمع‌آوری شده از شرکت‎های خصوصی و امنیتی ناپدید شده‌اند.

  مجتبی پتنگ وزیر پیشین امور داخله و جمیل جنبش و جمال ناصر صدیقی از سال۱۳۹۱ الی ۱۳۹۴ به حیث معینان محافظت عامه وظیفه اجرا کرده‎اند.

  پیش ازین جنرال مراد علی مراد معین ارشد امنیتی گفته‎است که بیش از صد کارمند این وزارت که در رده‎های بلند هستند به اتهام دست داشتن در فساد اداری به محکمه معرفی شده‎اند.

  بر بنیاد آمارهای وزارت امور داخله، تاکنون ۷۰۰ افسر پولیس به شمول ۱۲جنرال، به اتهام دست داشتن در فساد اداری به نهادهای عدلی و قضایی معرفی شده‎اند.

  در همین حال برخی حقوق دانان می‌گویند که طولانی شدن روند تحقیق در لوی سارنوالی اعتماد مردم نسبت به کار این نهاد را کاهش می‌دهد.

  مرتبط:

  اعتراض کارمندان تصدی مواد نفتی و گاز مایع از وجود فساد در این اداره
  سرور دانش:مهره های اصلی فساد اداری به میز محاکمه کشانیده می شوند
  نگرانی آگاهان از افزایش فساد اداری در افغانستان
  برکناری 1394 تن از فساد پیشه‌گان وزارت دفاع
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک