19:17 25 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
175
ما را در دنبال کنید

به گفته سرپرست شهردار کابل امروز( پنجشنبه، ۲۵جوزا) کار ساخت نخستین خط متروبس در شهر کابل آغاز می‌‎شود.

به گزارش اسپوتنیک، عبدالله حبیب‌زی سرپرست شهرداری کابل امروز در یک نشست خبری اعلام کرد، که کار ساخت نخستین خط متروبس در شهر کابل آغاز و تا یک سال دیگر به بهره برداری سپرده می‌شود.
آقای حبیب‌زی افزود، که در اواخر سال جاری کار ساخت یک خط متروبس دیگر نیز در شهر کابل آغاز خواهد شد.
او علاوه کرد که قرار است تا سه سال آینده ۱۱۱کیلومتر خط متروبس در شهر کابل فعال شود.


آقای حبیب زی از موقعیت این متروبس جزئیات ارائه نکرد اما گفته می‌شود، که این متروبس از چهار راه برکی  آغاز تا چهار راهی سرای شمالی می‌رسد.
نبود زیرساخت‌های معیاری، کانالیزسییون و عدم تطبیق قوانین ترافیکی از چالش‌های ترانسپورتی در شهر کابل به شمار می‌رود.
شهرداری کابل امروز قرار داد ۱۶پروژه جاده سازی را نیز با شرکت‌های که در دواطلبی برنده شدند به امضا رساند.
سرپرست شهرداری کابل از شفافیت در قراردادها و نحوه‌ی کار اطمینان داد و گفت نواقص که در قراردادهای گذشته وجود داشت را برطرف کرده است.
وی بیان داشت، که شهرداری کابل قراردادها را به گونه‌ی برقی بررسی می‌کند که این نخستین بار است که در این اداره چنین  تغییر رونما شده است.
سرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری که در این نشست حضور داشت نیز گفت، که در برابر فساد اداری و سواستفاده‌ها مخصوصآ در جمع‌آوری عواید از مرکز شهرداری گرفته تا نواحی شهر کابل باید مبارزه‌ی قاطع و همه‌جانبه صورت گیرد.
وی بیان کرد که ریاست شهرداری مکلف است در کنار قانون اصلی شهرداری، تمام قوانین، لوایح و تمام پلان‌های مربوط به این اداره را از نو بازنگری و مطابق شرایط و نیازهای کنونی آماده کند.
آقای دانش تاکید کرد که شهردارها باید مطابق قانون اساسی از طریق انتخابات تعیین شوند. او ابراز امیدواری کرد که همزمان با برگزاری انتخابات ریاست‌جمهور، پارلمانی و شورای‌های ولایتی، حکومت افغانستان بتواند انتخابات شهرداری را نیز برگزار کند.
آقای دانش با اشاره به تراکم نفوس و وسایط نقلیه در شهر کابل گفت لازم است که مدیریت ترافیک از وزارت داخله به شهرداری منتقل شود.
آقای دانش از شهروندان کشور به ویژه علما، جامعه مدنی و جوانان خواست که نه در شعار بلکه در عمل شهر را خانه خود بدانند و برای بهبود وضعیت خانه و محل سکونت از هیچ کوشش دریغ نکنند.

مرتبط:

وقتی ریل به راه می افتد: مترو مسکو 82 ساله شد +عکس
مسافرین در چین برای نجات یک زن واگون مترو را از یک طرف بلند کردند(ویدیو)
افتتاح قیمت ترین ایستگاه مترو جهان در نیویارک
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر