01:31 22 نوامبر 2017
  انتقاد مرکز خبرنگاران افغانستان از بی‌بی‌سی

  انتقاد مرکز خبرنگاران افغانستان از بی‌بی‌سی

  © chiefmoamba
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 322 0 0

  مرکز خبرنگاران افغانستان، از طرز اطلاع‌رسانی بی‌بی‌سی فارسی درمورد رویداد حمله مهاجمان انتحاری به یک مسجد در کابل، انتقاد کرده اند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، مرکز خبرنگاران با انتقاد شدید از شیوه اطلاع رسانی بی‌بی‌سی از رویداد حمله مهاجمان انتحاری بر مسجدی در کابل، از این رسانه خواسته اند تا به اطلاع‌رسانی حرفه ای متعهد بماند و از برجسته سازی اهداف حمله های تروریستی با عناوین مذهبی، که نوعی تفرقه پراکنی است خودداری کند.
   چندی پیش، سه مهاجم انتحاری به مسجد الزهرا در کابل حمله کردند که براساس گزارش وزارت امور داخله در نتیجه آن حداقل سه غیر نظامی و یک افسر پولیس شهید و هشت تن دیگر زخمی شدند.
  اما بی‌بی‌سی فارسی بجای تمرکز بر مورد حمله قرار گرفتن یک مسجد و البته مکانی غیر نظامی، با ذکر تعلق مسجد به یک مذهب خاص در عنوان و متن خبر تلاش کرده است تا این حس را به مخاطب القاء‌ کند که دلیل حمله مهاجمان نفرت با مذهب مذکور بوده است.
  مرکز خبرنگاران افغانستان به این باور است که با توجه به سابقه خونین جنگ داخلی در کشور و تشدید مداخله های بیرونی و جنگ نیابتی، اشاره مستقیم به مذهب قربانیان یک حمله تروریستی می تواند به نوعی به جنگ تبلیغاتی و روانی تروریست ها کمک کند و باعث ترویج نفرت پراکنی مذهبی در کشور شود.
  این نهاد از تمام رسانه هایی که در افغانستان فعالیت دارند و یا از بیرون کشور رویدادهای جاری را پوشش می دهند می خواهد از دقت بیشتر کار بگیرند و از بزرگنمایی انگیزه و یا هویت مذهبی و یا قومی عاملان رویدادها و آسیب دیدگان خودداری کنند.

  پیش از این نیز فدراسيون ژورناليستان ونهاد های رسانه ای افغانستان و اتحادیه ملی ژورنالیستان از بی‌بی‌سی خواستند به اختلافات مذهبی در افغانستان دامن نزند.

  مرتبط:

  حمله انتحاری به مسجد الزهرا در غرب کابل 10 کشته و زخمی برجای گذاشت
  داعش مسئولیت بمب گزاری در مسجد الزهرا در کابل را به عهده گرفت
  سفارت روسیه در لندن بی‌بی‌سی را به نشر اطلاعات نادرست متهم کرد
  ترامپ: سی ان ان، ان بی سی و نیویورک تایمز را دشمنان مردم نامید
  فریبکاری حرفه ای بنگاه خبری بی بی سی
  طرفداران روسی از طرفداران بریتانیایی خواستند تا به داستان‌های ترسناک بی‌بی‌سی باور نکنند (ویدیو)
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک