05:27 18 نوامبر 2017
  سخنگوی طالبان: با دولت در مبارزه علیه داعش توافقی نکردیم، اما داعش را هدف قرار می‌دهیم

  سخنگوی طالبان: با دولت در مبارزه علیه داعش توافقی نکردیم، اما داعش را هدف قرار می‌دهیم

  © AP Photo/ Allauddin Khan
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 116 0 0

  سخنگوی طالبان در واکنش به اخبار منتشر شده مبنی بر همکاری این گروه با دولت افغانستان در مبارزه با داعش تاکید کرد که طالبان با دولت افغانستان هیچ توافقی نکرده است و داعش را نیز هدف قرار خواهد داد.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان در گفت‌وگو با خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، اخبار منتشر شده از توافق این گروه با دولت افغانستان در مبارزه با داعش را رد کرد.

  مجاهد تاکید کرد که طالبان با دولت هیچ توافقی در عملیات‌های نظامی خود ندارد.

  پیش از این رسانه‌ها خبر داده بودند که طالبان در جریان عملیات نیروهای نظامی افغان علیه گروه داعش در منطقۀ «توره بوره» به نیروهای حکومتی حمله نمی‌کنند.

  بر اساس گزارش رسانه‌ها، برخی از مسئولان محلی ننگرهار گفته بودند که حکومت افغانستان با میانجیگری مردم با طالبان توافق کرده که در جریان مبارزه نیروهای دولتی با داعش، طالبان مواضع نیروهای امنیتی را هدف قرار نخواهند داد.

  «طارق شاه بهرامی» سرپرست وزارت دفاع افغانستان به رسانه ها گفته بود که نیروهای نظامی افغان به توره بوره رسیده‌اند و داعش و طالبان را از این منطقه عقب رانده‌اند.

  سخنگوی طالبان تصریح کرد که به نیروهای تحت امر دولت کابل اجازه نخواهند داد که به مناطق تحت کنترل آنها نفوذ کنند.

  وی گفت که تنها در منطقه توره بوره مردم محلی که علیه داعش قیام کرده بودند اعلام کردند که با نیروهای دیگری درگیر نخواهند شد و داعش را هدف قرار خواهند داد.

  مجاهد همچنین در واکنش به اظهارات برخی از اعضای شورای ولایتی ننگرهار گفت که این اظهارات دروغ است که طالبان پس از تصرف توره بوره این منطقه را در اختیار داعش گذاشته‌اند.

  سخنگوی طالبان تاکید کرد: «منطقه توره بوره که پیش از این داعش در آنجا حضور داشت، خالی بود، آنجا امکانات زندگی بسیار محدود است و طالبان در آنجا حضور ندارند».

  مجاهد همچنین گفت که داعش از منطقه توره بوره فرار کرده است.

   وی ضمن تایید حضور محدود داعش در بخشی از توره بوره تصریح کرد که به زودی این منطقه را از وجود عناصر تروریست داعش تصفیه خواهند کرد.

   طالبان همواره بر مبارزه خود علیه داعش تأکید ورزیده و این گروه را به عنوان یک گروه تروریستی که به نسل‌کشی دست می‌زند می شناسد.    

  مرتبط:

  افزایش درگیری بین داعش و طالبان در مرکز افغانستان
  استراتژی جدید ترامپ در نابودی داعش و طالبان در افغانستان
  دونالد ترامپ می خواهد از شکست دادن داعش و طالبان در افغانستان مطمین شود
  امریکا داعش و طالبان را در افغانستان حمایت می کند
  سال خونین برای طالبان و داعش؛ قتل بیش از دوازده‌هزار و پنج‌صد تن در یک سال
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک