13:41 20 نوامبر 2017
  رفتار خشونت‌آمیز مامور انگلیسی با یک پناهجوی اخراجی افغان در طیاره+ویدیو

  رفتار خشونت‌آمیز مامور انگلیسی با پناهجوی اخراجی افغان در طیاره+ویدیو

  © Flickr/ Aero Icarus
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 19620

  یکی از مسافرین طیاره ویدیوی یک مامور انگلیس اخراج پناهجویان را ضبط کرده است که در داخل طیاره با پناهجوی اخراج‌شده افغان از بریتانیا رفتار خشونت‌آمیز می‌کند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از روزنامه انگلیسی مترو، این ویدیو در داخل طیاره شرکت هواپیمایی ترکیه (Turkish Airlines)، پرواز لندن-استانبول، ثبت شده است، در این ویدیو دیده می‌شود که یک مامور اخراج پناهجویان قبل از پرواز طیاره، یک پناهجو اخراجی را که گفته می‌شود شهروند افغانستان باشد، با سیلی می‌زند.

  اهتزاز علی، مرد 27 ساله که این ویدیو را ثبت کرده، گفت: "آن مرد (پناهجوی اخراجی) در داخل طیاره ناراحت بود، اما هیچ‌گونه کار خلاف در مقابل خدمه طیاره و یا مسافرین دیگر انجام نداده بود".

  وی افزود: "ناگهان شخصی‌که به نظر می‌رسید یک مامور اداره پناهجویان باشد، داخل طیاره شد و بطور فزیکی با وی برخورد کرد، زمانیکه پناهجو گریه می‌کرد و فریاد می‌کشید که با برگشتن به افغانستان زندگی اش با خطر مواجه خواهد بود، مامور انگلیسی وی را سیلی زد و سرش را با فشار پایین آورد".

  وی افزود که این پرواز در فضای ناراحت کننده و اشک‌های مسافرین آغاز شد.

  سخنگوی وزارت داخله بریتانیا با عدم ابراز نظر درباره این قضیه گفت: "اگر افرادی که بطور غیرقانونی به کشور آمده باشند و حاضر به ترک داوطلبانه کشور نباشند، ما برای اخراج آنها اقدامات لازم اتخاذ می‌کنیم".

  مرتبط:

  غرق شدن 31 پناهجو در دریای مدیترانه
  تن‌ فروشی برخی از نوجوانان پناهجو
  جسد ۱۲ پناهجو از آب بیرون کشیده شد
  احتمال اخراج 500 هزار پناهجو از آلمان
  برگشت٣٦٥٧ پناهجو به افغانستان
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک