05:32 19 نوامبر 2017
  رعب و وحشت در کابل

  حمله بر خیمه تحصن و عواقب آن+نظر کاربران شبکه های اجتماعی

  © Sputnik/ Mina
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 63921

  حركت امشب در برابر معترضين چادر نشين قابل قبول نبوده و حكومت در برابر هر نوع نقض حقوق انسانى معترضين مسؤول است .

  نیروهای امنیتی حوالی ساعت یک شب گذشته بالای خیمه های تحصن‌ کننده‌ گان که در چهارراهی شیرپور از سوی اعتراض ‌کننده‌گان حدود ۱۵ روز قبل برپا شده بودند، حمله کردند. طبق گزارش‌ها زدوخورد بین نیروهای های امنیتی و اعتراض از حوالی ساعت یک شب شروع و تا به ساعت ۴ صبح ادامه داشت. گفته می‌شود که در اثر شلیک‌های نیروهای امنیتی، یک تن از اعتراض کننده‌گان بنام اعجاز الحق که از دوستان نزدیک داکتر عبدالله رئیس اجرائیه است جان باخته و ۵ تن دیگر زخم برداشته‌اند.

  در حال حاضر نیروهای امنیتی چادرهای معترضین را برداشته و ساحه زیر کنترول نیروهای پولیس می‌باشند.
  مردم در خارج و داخل افغانستان در شبکه های اجتماعی واکنش های مختلف از خود نشان دادند.
  احمد سعیدی مبسر سیاسی نوشته است که حمله نیرو های امنیتی شب گذشته بالای خیمه تحصن کننده گان اشتباه بزرگیست که عواقب آن خیلی برای حاکمیت قیمت تمام خواهد شد.
  فوزیه کوفی نماینده پارلمان میگوید که استفاده از هر نوع وسيله خشونت زا جهت جلوگيري از تجمعات صلح أميز مردم ملكی در مغايرت صريح با احكام قانون اساسى بوده و نقض واضح و اشكار مصوبه چند روز قبل مجلس از جانب حكومت ميباشد.
  نيروى كه براى تأمين امنيت روزهنگام و شب هنگام مردم است نبايد عليه مردم دستور داده شود. حركت امشب در برابر معترضين چادر نشين قابل قبول نبوده و حكومت در برابر هر نوع نقض حقوق انسانى معترضين مسؤول است.
  واکنش مردم عام در فیس بوک و تویتر:


   

   

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک