05:04 21 جون 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به دختران رباتیک افغانستان پس از مداخله دونالد ترامپ رئیس امریکا اجازه موقت به امریکا داده شد.

به گزارش اسپوتنیک، مجله Politico به نقل از یک منبع ناشناس نوشت، دختران افغانستانی که پیش از این به آنها جهت شرکت در مسابقه رباتیک در ایالات متحده امریکا توسط سفارت امریکا در کابل ویزه داده نشده بود با دخالت دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا به آنها اجازه اقامت موقت داده شد.

پیش از این، اسپوتنیک گزارش داده بود، که به تیم دختران افغانستانی برای شرکت در مسابقات رباتیک امریکا ویزه داده نشده است و این شش دختر که بخشی از تیم افغانستان است باید از طریق ویدیو کنفرانس در جریان مسابقات قرار بگیرند.

بر اساس گزارش این مجله، رئیس جمهور امریکا از این موضع با خبر می شود و با نمایندگان شورای امنیت ملی مشوره می کند و راه حلی برای این مشکل پیدا می کنند. نمایندگان شورا این موضوع را با همکاری وزارت امنیت داخلی ایالات متحده امریکا در میان می گزارد و تصمیم می گیرند که دختران می توانند با اجازه خاص برای 10 روز در قلمرو امریکا بدون ویزا باقی بمانند.

این مجله می نویسد، این گونه تصمیم ها در موارد استثنایی گرفته می شود.

دیوان عالی ایالات متحده امریکا حکم مهاجرت ترامپ را از دو هفته پیش به اجرا در آورد و شهروندان شش کشور را دوباره به لیست سیاه مهاجرت در آورد، که افغانستان در جمع این شش کشور نمی باشد. 

مرتبط:

ویزا برای تیم دختران افغانستان در مسابقات جهانی رباتیک داده نشد
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر