03:24 27 اپریل 2018
  احضار رئیس امنیت ملی افغانستان بخاطر آزادی افراد مظنون به پارلمان

  احضار رئیس امنیت ملی افغانستان بخاطر آزادی افراد مظنون به پارلمان

  © Sputnik . Zuhal Sarhad
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  در حالی که رئیس سنای افغانستان حمایت از مظنونان حمله به پارلمان این کشور را رد کرده است، نمایندگان افغان خواستار احضار رئیس امنیت ملی برای ارائه توضیح درباره آزادی مظنونان این حمله شده‌اند.

  به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، برخی از نمایندگان پارلمان افغانستان پس از نشر گزارش اخیر هیئت اداری این مجلس در مورد آزادی مظنونان حمله به پارلمان این کشور واکنش نشان دادند.
  فضل الهادی مسلمیار رئیس سنای افغانستان به حمایت از مظنونان حمله به صحن علنی پارلمان این کشور متهم است.
  اگرچه رئیس سنای افغانستان هرگونه تلاش برای آزادی این افراد را رد کرده اما حضرتعلی نماینده پارلمان تاکید کرد که پنج فرد بازداشت شده در نتیجه تلاش های مسلمیار آزاد شده‌اند.
  تعدادی از نمایندگان پارلمان افغانستان از عملکرد نهادهای امنیتی و آزادی مظنونان بدون انجام تحقیق انتقاد کرده‌اند.
  نمایندگان پارلمان افغانستان تاکید کردند که معصوم ستانکزی رئیس امنیت ملی این کشور با حضور در صحن مجلس در مورد آزادی افراد مظنون به این حمله باید توضیح دهد.
  حبیب‌افغان از اعضای پارلمان افغانستان گفت که دلیل آزادی این افراد هنوز روشن نیست و باید هیئتی برای رسیدگی به این موضوع تعیین شود.
  وی افزود که رئیس امنیت ملی افغانستان مکلف است تا درباره آزادی مظنونان حمله به پارلمان توضیح دهد.
  عبدالرئوف ابراهیمی رئیس پارلمان افغانستان نیز در واکنش به این موضوع اعلام کرد که اعضای کمیسیون امنیت داخلی این مجلس، رئیس امنیت ملی و هیئت سنای این کشور به صورت مشترک به این موضوع رسیدگی کنند.
  هفته گذشته میرداد نجرابی رئیس کمیسیون امنیت داخلی و حضرتعلی از اعضای این کمیسیون مسلمیار رئیس سنای این کشور را به همکاری با مظنونان حمله احتمالی به پارلمان افغانستان متهم کردند.
  قبل از این نیز لالی‌حمیدزی و ظاهرقدیر رئیس سنای افغانستان و برادرش را به حمایت از مهاجمان انتحاری متهم کرده بودند.

  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک