20:15 19 جنوری 2018
  ارزیابی نخستین طرح پلان شهری کابل توسط رئیس جمهور افغانستان

  ارزیابی نخستین طرح پلان شهری کابل توسط رئیس جمهور افغانستان

  © AFP 2018/ Filippo Monteforte
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  120

  رئیس جمهور افغانستان شام امروز نخستین طرح و پلان دیزاین شهری کابل را مورد ارزیابی قرار داد.

  به گزارش اسپوتنیک، محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان شام امروز از طریق ویدیو کنفرانس نخستین طرح و پلان دیزاین شهری کابل را مورد ارزیابی قرار داد.

  در جریان این ویدیو کنفرانس سید سعادت منصور نادری وزیر شهرسازی و مسکن افغانستان، اجمل احمدی مشاور رئیس جمهور افغانستان در امور مالی و بانکداری، الهام عمر هوتکی رئیس اداره انکشاف زون پایتخت، عبدالله حبیب زی سرپرست شاروالی کابل و شماری از متخصصان حضور داشتند.

  ابتدا نخستین طرح و پلان دیزاین شهری کابل از سوی متخصصان کمپنی ساساکی از طریق پرزنتیشن به رئیس جمهور کشور ارائه گردید.

  پلان متذکره دیدگاه جدید دیزاین شهری کابل را به گونه همه جانبه و گسترده منعکس می سازد که در مطابقت به آن، پروژه های اساسی عاجل به منظور وسعت بخشیدن به شهر کابل آغاز و تطبیق خواهد شد.

  در مطابقت به این طرح، انکشاف دوطرف سرک های دارالامان و میدان هوایی کابل در نظر گرفته شده است و همچنان طرح دیزان اعمار کامپلکس ادارات دولتی در حومه قصر دارالامان شامل این پلان می باشد.

  رئیس جمهور افغانستان پس از مشاهده و ارزیابی نخستین طرح و پلان دیزاین شهری کابل، آنرا مورد ستایش قرار داد و بر همکاری و هماهنگی بیشتر میان متخصصین سکتور شهری و کمپنی ساساکی تاکید کرد و بخاطر غنی سازی پلان مذکور هدایات لازم صادر نمود.

  همچنان رئیس جمهور افغانستان بااشاره به اهمیت تاریخی شهر کابل، طرح متذکره و توجۀ متخصصان در فراهم نمودن سهولت های لازم برای شهروندان کابل، از جمله آغاز کار اولین میتروی شهری و در نظر گرفتن ساحات اکادمیک و پارک ها و بازسازی دو طرف دریای کابل در این پلان را مورد ستایش قرار داد و بر تطبیق آن تاکید ورزید.

  قابل یادآوری است، که چند پیش کار ساخت و ساز نخستین متروی شهری در کابل آغاز گردید. 

  مرتبط:

  آیا متروبس در حمل و نقل شهری کابل تاثیر مفید خواهد گذاشت؟ + عکس
  کار ساخت نخستین خط متروبس در کابل آغاز می شود
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک