17:40 18 جولای 2019
مرتضوی در باره استقبال از اشرف غنی در تهران توضیح داد

مرتضوی در باره استقبال از اشرف غنی در تهران توضیح داد

© Photo / کسرا
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 30

سرپرست سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان با انتشار یادداشتی، به منتقدان چگونگی استقبال ایران از رئیس جمهوری افغانستان در میدان هوایی «مهرآباد» تهران، به عنوان حاشیه های فربه تر از متن، پاسخ داد.

به گزارش اسپوتنیک، شاه حسین مرتضوی روز یکشنبه در صفحه اجتماعی خود نوشت: شماری از افراد در صفحات اجتماعی خود به جای متن به حاشیه ها پرداخته اند.
وی افزوده است، که برخی افراد از روی عمد و برخی از سر ناآگاهی و شماری دیگر با نگاه سیاسی به چگونگی استقبال از محمد اشرف غنی در میدان هوایی تهران پرداخته اند، اما افراد منصف قضاوت های منصفانه خود را دارند.
مرتضوی تاکید کرده است، که براساس برنامه از پیش تنظیم شده قرار بود هواپیمای حامل رئیس جمهوری افغانستان، ساعت 8 و 30 دقیقه صبح در میدان هوایی مهر آباد به زمین بنشنید و «سلطانی فر»، وزیر ورزش، همراه شماری از مقامات وزارت خارجه ایران و سفیر افغانستان و بعضی از اعضای سفارت افغانستان در تهران، از اشرف غنی استقبال کنند.
وی در ادامه نوشته است: وزیر ورزش ایران با اشتباهی که در تقسیم اوقات خود کرده بود، از رسیدن به میدان هوایی بازماند و «محمد رضا بهرامی» از رئیس جمهوری پذیرائی کرد و رئیس جمهوری افغانستان نیز در تمام عرصه ها و سفرها نمایندگی با عزت از مردم و دولت این کشور داشته است.
مرتضوی در صفحه اجتماعی خود افزوده است، که رئیس جمهوری افغانستان در دیدار با روحانی، اساسی ترین موضوعات را به صورت جدی و صریح مطرح کرد.
وی تصریح کرده است، که عزت، منافع ملی، و مصلحت مردم افغانستان در تمام مباحث مدنظر دولت خواهد بود.
برخی از رسانه های افغانستان و صفحات اجتماعی این کشور، استقبال سفیر ایران در کابل از اشرف غنی در میدان هوایی مهرآباد تهران را حاکی از سردی پیوندهای دو کشور ارزیابی کردند، اما انتشار تصاویر استقبال روحانی از رئیس جمهوری و دیدار این دو مقام بلندپایه نشان می دهد که رئیس جمهوری ایران به گرمی از رئیس جمهور افغانستان استقبال به عمل آورده است.

مرتبط:

والی بلخ بار دیگر اشرف غنی را به استبداد و انحصار گرایی متهم کرد
حضور اشرف غنی در مراسم تحلیف روحانی قطعی شد
اشرف غنی با امتیازدهی می خواهد ائتلاف شمال را از هم بپاشاند
قرار داد پروژه شماره یک آبرسانی شهر کابل در حضور اشرف غنی به امضا رسید
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر