21:34 15 سپتمبر 2019
اخراج پناهجویان ناکام افغان از آلمان

اخراج پناهجویان ناکام افغان از آلمان

© REUTERS / Marko Djurica
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

حکومت فدرال آلمان رسما کاهش قابل توجه در اخراج پناهجویان را تایید کرده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از دویچه وله، وزارت‌های داخله و خارجه آلمان به توافق رسیده اند که فقط در موارد استثنائی، پناهجویان ناکام افغان به کشور جنگزده شان اخراج شوند.
طبق گزارش شبکه سر دبیران آلمان (RND) چنین نتیجه ای پس از یک ارزیابی داخلی از وضعیت کلی امنیت در افغانستان گرفته شده است.
این در حالی است که پیش از این، پس از حمله بر سفارت آلمان در کابل در ماه می، کاهش اخراج پناهجویان افغان به طور غیر رسمی به اجرا درآمده بود.
اخراج پناهجویان ناکام به افغانستان مدت هاست که یک مسئله جنجالی بوده است؛ چرا که جنگ بین حکومت افغانستان و شورشیان طالبان اخیرا در سراسر کشور تشدید شده است.


به گفته این رسانه، تا روز ۳۰ ماه جون (یک ماه پیش)، حدود ۱۰ هزار پناهجوی افغان مکلف به اخراج از آلمان وجود داشته اند. سال گذشته، شمار این افراد در زمان مشابه ۵ هزار تن بود.
با این حال، تا پایان ماه جون سال روان، ۲۸۲ پناهجوی افغان به کشورشان اخراج شدند. در مقایسه، سال گذشته این شمار ۱۴۵ تن بود.
با ارزیابی جدید امنیتی حکومت آلمان، به نظر می رسد که اخراج پناهجویان ناکام افغان فقط به اخراج مجرمان و "افراد خطرناک" محدود می شود. علاوه بر این، اخراج شامل افغان هایی نیز می شود که "سرسختانه از همکاری در تشخیص هویت خود داری می کنند".
در ماه اپریل، حکومت آلمان برآورد کرد که حدود ۲۵۵ هزار افغان در آلمان زندگی می کنند.

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر