15:24 24 جون 2018
هدف حمله تروریستی 31 می در کابل سفارت آلمان بود

هدف حمله تروریستی 31 می در کابل سفارت آلمان بود

© Sputnik /
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 01

وزارت امور خارجه آلمان اعلام کرده است، که هدف حمله تروریستی 31 می در کابل سفارت آلمان بوده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از dpa، در این اعلامیه آمده است:- "بر اساس اطلاعات بدست آمده، هدف حمله تروریستی 31 می در کابل سفارت آلمان بوده است". 


در این اعلامیه آمده است، که عاملان این حمله تا هنوز بازداشت نشده و تا هنوز هم به شکل رسمی هیچ گروهی مسئولیت این انفجار را به دوش نگرفته است. اما یک اعلامیه از طرف گروه تروریستی «دولت اسلامی» در انترنت به نشر رسیده که گویا این گروه مسئولیت این انفجار را به دوش گرفته اند، اما تا هنوز این گروه این اعلامیه را تایید نکرده است.

انفجاری که در صبح 31 می در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری افغانستان و ساختمان های سفارتخانه های خارجی در کابل رخ داد، به گفته مقامات امنیتی افغانستان بیش از 150 نفر کشته شدند که دو نفر از آنها نگهبانان سفارت آلمان بودند. مسئولیت این حمله را گروه تروریستی داعش به دوش گرفت.

پس از این حمله دادستان کل آلمان تحقیقات در باره این حمله تروریستی را آغاز کرد.
این حمله تروریستی به احتمال زیاد برنامه ریزی شده بود که در برابر سفارت آلمان انجام شود. راننده موتر فاضلاب اسناد جعلی برای ورود به سفارت را با خود داشت و در زمان که ماموران امنیتی بالای او شک می کند او موتر فاضلاب را در همان جا انفجار می دهد. در این موتر فاضلاب بیش از هزار کیلو گرام مواد انفجاری جاگذاری شده بود که یکی از انفجار های بزرگ در سالهای اخیر در افغانستان شمرده می شود.

مرتبط:

سفارت آلمان پنج ماه پیش از حمله تروریستی چهار راهی زنبق باخبر بود
سفارت آلمان در کابل صدور ویزه به افغان‌ها را متوقف کرده است
آلمان: هدف انفجار اخیر کابل سفارت آلمان بود
دو کارمند سفارت آلمان در کابل زخمی شدند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک