21:11 22 جولای 2018
دلایل بی ثباتی و تفرقه در افغانستان

دلایل بی ثباتی و تفرقه در افغانستان

© AFP 2018 / Shah Marai
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20

علومی وزیر داخله سابق افغانستان ضمن انتقاد از عملکرد رهبران حکومت وحدت ملی تصریح کرد که اقدامات تنگ‌ نظرانه‌ دولت باعث تفرقه و بی‌ثباتی در این کشور شده است

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، نورالحق‌علومی وزیر داخله افغانستان که خودش از سمت وزارت کشور استعفا کرده بود، در مراسمی در کابل گفت اقدامات تنگ نظرانه حکومت منبع اصلی بی قانونی‌ و تفرقه در افغانستان است و رهبران حکومت باید از این روش نا درست دست بردارند.
علومی تصریح کرد که حکومت وحدت ملی به تعهداتی که به مردم داده بود عمل نکرده است و فساد گسترده در دولت باعث گسترش بیشتر جنگ در افغانستان شده است.
وی افزود که حکومت وحدت ملی مانند یک شرکت سهامی عمل می ‌کند و فساد اداری در نهادهای حکومت باعث افزایش ناامنی ‌ها در این کشور شده است.
علومی با اشاره به اختلافات بین رهبران حکومت وحدت ملی گفت عدم تفاهم سران حکومت باعث بی ‌ثباتی سیاسی، گسترش ناامنی و شکل گرفتن ائتلاف‌ های سیاسی در این کشور شده است.
وی درباره کشمکش بین ائتلاف‌ های سیاسی و حکومت افغانستان گفت اگر ائتلاف‌ های منتقد، منافع ملی را سرمشق خود قرار داده باشند باعث نجات این کشور از وضعیت جاری خواهد شد در غیر این صورت به مشکلات افغانستان افزوده خواهد شد.

 

 

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک