21:15 24 جون 2018
رد ادعای پدر معنوی طالبان توسط این گروه: از پاکستان حمایت نمی‌کنیم

رد ادعای پدر معنوی طالبان توسط این گروه: از پاکستان حمایت نمی‌کنیم

© AP Photo / Allauddin Khan
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 20

سخنگوی گروه طالبان افغانستان با رد ادعای مولانا سمیع الحق مبنی بر دفاع این گروه از پاکستان در صورت تجاوز خارجی بر این کشور، گفته است که آنها از پاکستان پشتیبانی نخواهند کرد.

قبل از این، مولانا سمیع الحق، یکی از رهبران تندرو پاکستان که به عنوان پدر معنوی طالبان مشهور است، روز پنجشنبه گفته بود که طالبان افغان در صورت هرگونه تجاوز بیرونی به شمول حملۀ ایالات متحده امریکا بر پاکستان از این کشور پشتیبانی خواهند کرد.

به گفتۀ وی، گروه‌های گوناگون طالبان با فرستادن نامه‌ها به وی، پشتیبانی شان را از پاکستان در صورت حملۀ امریکا یا کشور دیگر اعلام کرده اند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، ذبیح الله مجاهد، سخنگوی طالبان در گفتگو با خبرگزاری آوا، این ادعای مولانا سمیع الحق را رد نموده، گفت: "ادعایی که از سوی مولانا سمیع الحق صورت گرفته را رد می کنیم و چنین تصمیمی را ما باید بگیرم نه آنها".

به گفته وی ، در پاکستان گروهی به اسم اتحاد علما وجود دارد که در آن گروهی از عالمان دینی مهاجر مقیم پاکستان فعالیت می کنند که البته تعدادی از علمای پاکستانی هم در آن فعالیت دارند.

مجاهد در ادامه گفت: "این گروه یک اعلامیه را پخش کردند که در آن از پاکستان حمایت کرده بودند اما این کار آنها موضع طالبان نمی باشد و ما هیچ گاه از این کشور حمایت نخواهیم کرد".

سخنگوی گروه طالبان افزود: "ما فعلاً درگیر جنگ در کشور خود هستیم، تا زمانی که اشغال کشور خود را از بین نبریم، این هیچ مفهومی ندارد که ما در کشور دیگری مبارزه کنیم".

مرتبط:

لانه های طالبان و شبکه حقانی در پاکستان توسط امریکا مورد هدف قرار می گیرد
امریکا: شورای رهبری طالبان در پاکستان حضور دارد
پاکستان: غنی از طالبان حمایت می ‌کند
مطرح کردن عملیات بهاری طالبان با هیئت پاکستان
جنگجویان داعش یک رهبر" طالبان را در پاکستان کشتند
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک