10:24 19 جولای 2018
حمایت ازگروه تروریستی داعش توسط هلیکوپتر ها در شرق افغانستان

حمایت ازگروه تروریستی داعش توسط هلیکوپتر ها در شرق افغانستان

© AP Photo / Rahmat Gul
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
200

به گزارش سپوتنیک،به نقل از تسنیم، روزنامه "یسنا "چاپ کابل نوشت: نمایندگان مردم در پارلمان افغانستان گفتند که حمایت هلیکوپتر های نظامی از گروه تروریستی داعش ادامه دارد و دولت افغانستان باید پاسخگوی ان باشد.

«سخی مشوانی» نماینده مردم کنر در پارلمان افغانستان گفت: مراکز گروه تروریستی داعش در مناطق مرزی این ولایت توسط بالگردهای ناشناس تجهیز می‌شوند. وی از دولت اشرف غنی خواست تا برای بررسی وضعیت امنیتی در این ولایت هیئتی را از کابل به ولایت کنر اعزام کند.

«حضرتعلی» نماینده مردم ننگرهار در پارلمان افغانستان نیز اظهار داشت: گروه‌ تروریستی داعش در مناطق مرزی با پاکستان بهتر از نیروهای امنیتی افغان تجهیز می‌شوند.

از سوی دیگر، «غلام جیلانی زواک» رئیس مرکز مطالعات استراتژیک افغانستان نیز تصریح کرد: حمایت هوایی از گروه تروریستی داعش قبل از این نیز توسط برخی از مقامات عالی‌رتبه دولت افشا شده بود.

وی در ادامه افزود که با افشاگری‌های اخیر، مردم حالا می‌دانند که گروه تروریستی داعش یک پروژه است که آمریکا از آن به‌عنوان ابزار استفاده می‌کند.

این کارشناس ارشد افغان تأکید کرد: آمریکا بصورت آشکارا از گروه تروریستی داعش حمایت می‌کند و شعار مبارزه با تروریسم این کشور در افغانستان، پوشالی است زیرا تمام پروازها در این کشور با اجازه آمریکا صورت می‌گیرند.

پیش از این نیز، «ظاهر قدیر» نماینده ننگرهار و معاون سابق پارلمان افغانستان نیز بارها از حمایت بالگردهای آمریکایی از گروه تروریستی داعش در این ولایت ابراز نگرانی کرده بود    

قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک