17:23 20 سپتمبر 2018
کاهش قیمت خدمات انترنتی الی هشتاد درصد در افغانستان

کاهش قیمت خدمات انترنتی الی هشتاد درصد در افغانستان

SXC
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 10

وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان از کاهش هشتاد درصدی بهای انترنت تا سه ماه دیگر خبر داده است.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از طلوع نیوز، مسئولین وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی اعلام کرده اند که بر بنیاد دستور رییس‌جمهور اشرف غنی، روی طرحی کار می‌کنند که بر اساس آن در کنار کاهش بهای انترنت، مصئونیت و کیفیت خدمات انترنتی نیز افزایش خواهند یافت.

نجیب ننگیا، سخنگوی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، می‌گوید که بر بنیاد برنامۀ تازۀ این وزارت، کیفیت و مصئونیت خدمات انترنتی در کشور افزایش خواهد یافت.

او گفت: "در نشستی که هفتۀ پیش برگزار شده بود، بر بنیاد حکم رییس‌جمهور، ما روی یک برنامه کار می‌کنیم که در سه ماه آینده خدمات انترنتی در تمام افغانستان و در تمام شرکت‌ها از ۶۰ تا ۸۰ درصد کاهش میابند. ما روی این برنامه کار می‌کنیم و امیدواریم که بهای خدمات انترنت به اندازۀ قابل ملاحظه کاهش یابد".

اما باشنده‌گان شهر کابل می‌گویند با وجود وعده‌های مکرر وزارت مخابرات تا کنون در کیفیت و بهای این خدمات هیچ تغییری نیامده است.

بر بنیاد آمارهای وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در حال حاضر تا سه و نیم میلیون تن در کشور از خدمات انترنتی استفاده می‌کنند و به گفتۀ این نهاد این رقم تا چند سال آینده به گونۀ چشمگیری افزایش خواهد یافت.

این در حالی است که هشت ماه پیش وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی تعهد سپرد که بهای خدمات انترنتی در کشور تا بیست درصد کاهش خواهند یافت.

مرتبط:

وزارت مخابرات افغانستان سایت‌های مخالف نظام را مسدود می‌کند
وزارت مخابرات افغانستان مکالمات را شنود می کند
تعلیق مسئولیت وزیر مخابرات افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک