02:46 24 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان در سخنرانی که در هرات داشت گفت، تعدادی افراد بی‌ریشه خارجی با زورگویی نباید برای ما تصمیم بگیرند و ما اجازه حذف فزیکی شخصیت‌های افغانستان را به کسی نخواهیم داد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از تسنیم، عطا محمد نور رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی و والی بلخ به خبرنگاران در هرات گفت: مردم ولایت هرات قربانی‌های زیادی داده‌اند و نباید جهاد به فراموشی سپرده شود و مردم افغانستان به ویژه شهروندان هرات با اتحاد اجازه ندهند که اختلافات، حرکت آنها را کمرنگ کند.

او در ادامه سخنانش گفت: تعدادی افراد بی‌ریشه خارجی با زورگویی نباید برای ما تصمیم بگیرند و ما اجازه حذف فزیکی شخصیت‌های افغانستان را به کسی نخواهیم داد.

عطامحمد نور همچنین با تاکید بر این که چه کسی رئیس جمهور خواهد شد، اظهار داشت گفته‌های وی درباره نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان تحریف شده است اما احتمال حضور در انتخابات آینده دور از احتمال نیست.

والی بلخ گفت: از بلخ آمدیم تا دست برادری مردم هرات را برای از بین بردن چالش‌های افغانستان بفشاریم.

او با انتقاد از عملکرد دولت افغانستان گفت: این کشور در لبه سقوط قرار گرفته و کابل نیز به شهر ارواح تبدیل شده است.

عطا محمد نور با تاکید بر اصلاحات گفت: همه باید به خودشان آیند و به اصلاح در نظام فعلی فکر کنند و اگر این نظام اصلاح نشود باید به فکر سقوط آن شد البته که اصلاح نظام اولویت دارد.

رئیس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان درباره فساد گسترده چنین گفت: ما درباره فساد گسترده دولتی اسنادی زیادی در اختیار داریم که فساد را در دولت افغانستان ثابت می کند.

او درباره گروه تروریستی داعش و حضور این گروه گفت: گروه تروریستی داعش از خارج نیامده است اما توسط هلیکوپترهای خارجی تامین مالی و تدارکاتی می‌شود.

یادآوری می کنیم، که پیش از این رسانه های خبری افغانستان نامزدی عطامحمد نور والی بلخ را در انتخابات ریاست جمهوری آینده افغانستان به نشر رسانده بودند. 

مرتبط:

شرکت عطا محمد نور در انتخابات ریاست جمهوری افغانستان
واکنش عطا محمد نور به حملات خونین پکتیا و غزنی
نقطه پایان بر تنش های لظفی حکمتیار و عطا محمد نور گذاشته شد
عطا محمد نور: گلبدین ممکن با داعش بیعت کرده باشد
هوشداری عطا محمد نور به ارگ
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر