04:21 27 جنوری 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

صندوق پشتیبانی از کودکان سازمان ملل (یونیسف) اعلام کرد، که روزانه نزدیک به 26 کودک زیر 5 سال در افغانستان به دلیل ابتلا به بیماری اسهال جان می‌دهند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از افغانستان امروز، در خبرنامه این نهاد که در سایت خبر سازمان ملل چاپ شده آمده که با توجه به اینکه آمار کودکان زیر 5 سال که به دلیل بیماری اسهال در افغانستان جان می‌دهند از 10 هزار در سال برای نخستین بار کاهش یافته، ولی این بیماری همچنان در افغانستان کشنده است.
در این ادامه این خبرنامه آمده است، این میزان مرگ و میر کودکان دردناک است زیرا با استفاده از تشناب و شستن دست می‌توان جلو ابتلا به این بیماری را گرفت.
یونیسف افزوده است، که سالانه حدود 80 هزار کودک زیر پنج سال در افغانستان جان خود را از دست می‌دهند که 12 درصد آنان به دلیل ابتلا به بیماری اسهال از بین می‌روند.
به گفته این نهاد خطر مبتلا به اسهال نیز به این دلیل است که حدود 1.2 میلیون کودک در افغانستان با سوء تغذیه و 41 درصد آنان قدشان از استاندارد کوتاه تر هستند.
یادآوری می کنیم، که بر اساس آزمایش های که بالای آب افغانستان صورت گرفت، بیش از 70 درصد آب مصرفی افغانستان آلوده می باشد.    

مرتبط:

سرقت بانک توسط مادر با کودک 6 ساله اش
کودک 10 ساله سارق موتر+ویدیو
آموزش سگ برای کودک +ویدیو
جان باختن دو کودک در موشک پراگنی‌های پاکستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر