17:25 17 جون 2019
نگرانی ها از افزایش خشونت علیه زنان در دایکندی

نگرانی ها از افزایش خشونت علیه زنان در دایکندی

© Flickr/ European Parliament
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0

رسوم ناپسند، ازدواج‌های اجباری، برخورد تبعیض‌آمیز با زنان، پایین‌بودن سطح دانش در جامعه و ناداری از عوامل عمده‌ی خشونت در برابر زنان دایکندی می‌باشد.

 به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، ذکیه رضایی، رئیس امور زنان دایکندی گفت: "ما در طول سال گذشته ۱۶۴ مورد خشونت را در طول سال داشتیم؛ اما امسال در طول ۶ ماه اول گذشته ۱۱۷مورد رسیده است که خیلی نگران کننده است."

خانم رضایی می‌افزاید که افزایش آمار خشونت علیه زنان برای نهادهای حامی حقوق زنان نگران کننده است، زیرا درسال جاری نوعیت خشونت‌ها دراین ولایت تغییر کرده است.

به گفته‌ی رئیس امور زنان دایکندی، رسوم ناپسند، ازدواج‌های اجباری، برخورد تبعیض‌آمیز با زنان، پایین‌بودن سطح دانش در جامعه و ناداری از عوامل عمده‌ی خشونت در برابر زنان دایکندی می‌باشد.

این در حالیست که آمار دفتر کمیسیون حقوق بشر دایکندی، بیشتر از آمار ریاست امور زنان این ولایت است.

جواد دادگر، رئیس دفتر ولایتی کمیسیون مستقل حقوق بشر دایکندی به رادیو آشنا گفته است که از آغاز سال جاری تا پایان ماه میزان امسال، ۲۷۲رویداد خشونت آمیز علیه زنان دراین ولایت به ثبت رسیده است.
آقای دادگر افزوده است:" از آغاز سال جاری تا آخر ماه میزان به تعداد ۲۷۲ مورد خشونت علیه زنان در دفترما به ثبت رسیده است که نسبت به سال گذشته افزایش اندک را نشان می دهد."

مرتبط:

زنان دایکندی از نبود بازار فروش صنعت دستی شان نگران اند
امن ترین ولایت های افغانستان خوست و دایکندی می باشند
در دایکندی سنگ تهداب ساختمان دانشگاه دولتی گذاشته شد
والی طالبان برای دایکندی به قتل رسید
ازدواج دسته جمعی در دایکندی
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک
  • نظر