17:47 03 جولای 2020
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه برای افغانستان گفت، مسکو پاسخی دقیقی از ناتو درباره هلیکوپترهای ناشناس که برای گروه تروریستی داعش و دیگر گروهای تروریستی کمک می کنند، دریافت نکرده است.

به گزارش اسپوتنیک، ضمیر کابلوف نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه و مدیر بخش دوم آسیایی وزارت امور خارجه روسیه گفت:- "ما بارها و بارها نگرانی خود را درباره هلیکوپترهای ناشناس که به گروه تروریستی داعش و دیگر گروه های تروریستی در مناطق مختلف جمهوری اسلامی افغانستان کمک می کنند، ابراز داشته ایم، اما نیروهای خارجی که در افغانستان حضور دارند به این نگرانی ما هیچ واکنشی نشان نداده اند".

به گفته وی، مسکو موضوع هلیکوپترهای ناشناس در افغانستان را در جلسه شورای امنیت سازمان ملل مطرح کرده است و انتظار می رود که یک گزارش جامع را نماینده سازمان ملل متحد در افغانستان در این باره به نشر برساند.

کابلوف تاکید کرد:- "ما به طور منظم از شرکای ناتوی خود که حریم هوایی افغانستان را در اختیار دارند، در این باره پرسیده ایم، اما تا اکنون هیچ پاسخی روشنی را از آن ها دریافت نکرده ایم".

پیش از این سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه گفته بود، که مسکو با توجه به گزارش های رسانه ها که نیروهای نظامی امریکا و ناتو در افغانستان از داعش پشتیبانی می کنند، خواستار بررسی این حقایق شده بود.

یادآوری می کنیم، که وضعیت در افغانستان به خاطر فعالیت های گروه طالبان روز به روز به وخامت می گراید و در همین حال نفوذ گروه تروریستی داعش هم روز به روز افزایش می یابد. 

مرتبط:

نشست هلیکوپترهای ناشناس در هماهنگی با امریکا صورت می‌گیرد
فرود هلیکوپترهای ناشناس در افغانستان
روسیه به خاطر نشست هلیکوپترهای ناشناس در افغانستان به امریکا بی اعتماد شده است
نگرانی روسیه از نشست هلیکوپترهای ناشناس در افغانستان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر