08:44 17 مارچ 2018
  روسیه: امریکا و ناتو از واقعیت حضور داعش در افغانستان چشم‌پوشی می‌کنند

  روسیه: امریکا و ناتو از واقعیت حضور داعش در افغانستان چشم‌پوشی می‌کنند

  © AFP 2018/ Tauseef MUSTAFA
  افغانستان
  دریافت لینک کوتاه
  0 0 0

  براساس اطلاعات مقامات روسیه، در حال حاضر هزاران تروریست گروه داعش در افغانستان فعالیت دارند، اما نیروهای امریکایی و ناتو تلاش دارند از این واقعیت چشم‌پوشی کنند.

  به گزارش اسپوتنیک، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه در کنفرانس خبری مشترک با خواجه محمد آصف، همتای پاکستانی‌اش گفت: "متاسفانه نظامیان ایالات متحده امریکا و نیروهای ناتو که در افغانستان مستقر اند تلاش دارند تا از این واقعیت‌ها (حضور داعش در افغانستان) چشم‌پوشی و انکار کنند."

  لاوروف افزود: "براساس اطلاعات ما، داعش در شمال و شرق افغانستان بطور جدی حضور دارد، تعداد جنگجویان به هزاران تن رسیده است". وی همچنان یادآور شد که این موضوع خطر نفوذ تروریست‌ها به آسیای مرکزی و سپس به روسیه را، افزایش می‌دهد.

  وزیر خارجه روسیه بر نیاز تشدید تلاش‌ها برای جلوگیری از توسعه این وضعیت تاکید نموده گفت: "احتمال می‌رود در چوکات سازمان همکاری‌های شانگهای که همسایه‌های کلیدی افغانستان اعضای آن اند و افغانستان نیز به حیث ناظر در این سازمان حضور دارد، اقدامات عملی برای پایان‌بخشیدن به تهدید نفوذ داعش در افغانستان، برنامه‌ریزی شوند".

  لاوروف با تاکید بر نیاز مبارزه با تروریزم و همچنان قاچاق مواد مخدر، افزود: "متاسفانه که ایالات متحده امریکا و ناتو در افغانستان در نتیجه حضور چندین سالهٔ شان در افغانستان تهدید تروریزم و مواد مخدر در افغانستان را کاهش نداده اند و برعکس تهدید مواد مخدر به مراتب افزایش یافته است."

  مرتبط:

  داعش به افغانستان و پاکستان نقل و مکان کرده اند
  نگرانی قزاقستان از انتقال جنگجویان داعش به افغانستان
  امریکا: داعش را ما به افغانستان منتقل نکردیم!
  در افغانستان حدود 7000 جنگجوی داعش فعال است
  ستانکزی: طالبان داعش را به شمال افغانستان انتقال می دهند
  وزارت دفاع افغانستان: داعش در کشور یک پروژه پاکستانی است
  در شمال افغانستان جنگجویان 5 کشور برای داعش می جنگنند
  قوانین اظهار نظر بحث
  نظر از طریق فیسبوکنظر از طریق اسپوتنیک