05:06 20 جنوری 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

به دنبال افزایش ناامنی‌ها در ولایت فاریاب نیروهای خارجی ناتو پس از گذشت چهار سال، دوباره در مرکز این ولایت مستقر خواهند شد.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از خبرگزاری آوا، دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی استقرار این نیروها را در ولایت فاریاب تایید می‌کند.
جنت گل کروخیل، از فرماندهان قول اردو شاهین گفته است نخستین گروه از این سربازان به تاریخ هفتم ماه مارچ به ولایت فاریاب خواهند رسید.
به گفته وی، گروه اول نیروهای خارجی شامل شصت نفر می‌باشد اما در آینده شمار آنها به ۳۰۰ نفر افزایش خواهد یافت.

فاریاب سقوط خواهد کرد
© AFP 2020 / Patrick Baz

آقای کروخیل می‌گوید این نیروها هم در جنگ و هم در مشوره‌دهی به نیروهای امنیتی سهم خواهند گرفت. این نیروها همچنان حمایت هوایی نیروهای امنیتی افغان را به عهده خواهند داشت.
او می‌گوید در این اواخر ناامنی‌ها در این ولایت به شدت افزایش یافته و اکنون در ده ولسوالی این ولایت تهدیدات امنیتی شدید وجود دارد.
جنرال کروخیل به بی بی سی گفت:برای تامین امنیت بهتر ولایت فاریاب، امن شدن مسیر شمال و زمینه سازی برای تطبیق پروژه‌های اقتصادی تامین برق، جاده حلقوی، خط آهن و فایبر نوری، حکومت لازم دید که نیروهای خارجی در این ولایت مستقر شوند.
پس از سقوط طالبان، سربازان کشور ناوری و نظامیان امریکایی در ولایت فاریاب مستقر شده بودند. آخرین سربازان خارجی در سال ۲۰۱۴ پس از انتقال مسئولیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی افغان، این ولایت را ترک کردند.

مرتبط:

مقام‌های ارتش: محاصره کوماندوها در فاریاب صحت ندارد
گروه طالبان دفتر حزب آزادی را در فاریاب تصرف کردند
تلفات سنگین طالبان در ولایت فاریاب
کشته شدن دو فرمانده کلیدی طالبان در فاریاب
سقوط ولسوالی ها درولایات فاریاب و غور
سقوط منطقه گورزاد فاریاب به دست طالبان
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر