14:30 22 اکتوبر 2021
افغانستان
دریافت لینک کوتاه
0 0 0
ما را در دنبال کنید

دو طالب مسلح که یکی چادری زنانه به سر داشت از نزدیکی ولسوالی قیصار ولایت فاریاب دستگیر شدند.

به گزارش اسپوتنیک به نقل از پژواک، عبدالکریم یورش سخنگوی پولیس فاریاب گفت: دو تن طالبان حرفوی به نام های عطا الله باشنده ولسوالی المار و محمد نبی باشنده ولسوالی غورماچ  در ولسوالی قیصار ولایت فاریاب دستگیر شدند، که از نزدشان در هنگام دستگیری دو کارت عضویت طالبان از کویته پاکستان و یک میل کلاشنکوف و یک موترسایکل هم به دست آمده است.

وی افزود، این افراد از تروریستان حرفوی طالبان هستند که با استفاده از چادری، چندین مسئول دولتی و متنفذین قومى را از بین برده اند.

نظام‌الدین قیصاری قوماندان امنیه قیصار و نماینده خاص جنرال عبدالرشید دوستم در امور نیروهای خیزش مردمی گفت، که این تروریستان را افراد او هنگام بیرون شدن از بازار قیصار به ساحه طالبان دستگیر کردند.

او در ادامه گفت، که میتوانست این دو طالب را که قاتل شخصیت ها و نیروهای امنیتی هستند، از بین ببرد؛ اما خواست به قانون بسپارد تا از مجرای قانون مجازات شوند.

دستگیر شده ها اعتراف می کنند ،که سلاح، موترسایکل و کارت های هویت از آنان است؛ اما طالب مدرسه هستند و به دلیل تهدیدی که طالبان کرده بودند، میخواستند به دولت بپیوندند که توسط نیروهای دولتی گرفتار شدند.

از سوى ديگر، مقام های امنیتی در فاریاب، از کشته و زخمی شدن چهار تن در دو انفجار ماین در ولسوالی های دولت آباد و پشتونکوت خبر میدهند.

 

مرتبط:

نیروهای خارجی پس از چهار سال دوباره به فاریاب برمی‌گردند
فاریاب سقوط خواهد کرد
مقام‌های ارتش: محاصره کوماندوها در فاریاب صحت ندارد
گروه طالبان دفتر حزب آزادی را در فاریاب تصرف کردند
تلفات سنگین طالبان در ولایت فاریاب
کشته شدن دو فرمانده کلیدی طالبان در فاریاب
کشته وزخمی شدن ۱۷ تن از طالبان در ولایت فاریاب
واکنش تند دوستم به حملۀ راکتی بر بازار خواجه سبزپوش فاریاب
حمله راکتی به بازار خواجه سبز پوش فاریاب پنج کشته بر جا گذاشت
کشف یک کارخانۀ شراب در فاریاب
قوانین اظهار نظر بحث
نظر از طریق اسپوتنیکنظر از طریق فیسبوک
  • نظر